Ar tikrai ekologiška kosmetika - tik mados reikalas?

Ar tikrai ekologiška kosmetika - tik mados reikalas?

25. Feb 2020, 13:35 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Šiais laikais žmonės labai daug dėmesio skiria aplinkai, gamtai, sveikai gyvensenai, savo kūnui, kadangi posakis, kad „Sveikame kūne – sveika siela“ pasiteisina vis labiau. Suprantama, kad grožio madoms sukantis ratu –  moterys pripūstas lūpas keičia natūraliomis, silikoninius veidus – gyvais ir žvaliais, o didelį dekoratyvinės kosmetikos kiekį ant veido – minimaliu savo natūralios išvaizdos bruožų paryškinimu.

Ne visa ekologiška kosmetika stebuklinga

Daugeliui žmonių žodžiai „ekologiška“, „natūralu“ kelia tik teigiamas asociacijas ir tikimasi, kad įsigijus brangų kremą, kuris pagamintas iš natūralių medžiagų, bus lengva susitvarkyti su odos problemomis. Deja, kaip ir daug cheminių komponentų turinti kosmetika, taip ir natūrali – tinka ne visiems. Kosmetikoje dominuoja vienas arba keli pagrindiniai ingredientai, kurie gali tikti Jūsų odai arba gali jai sukelti alergiją. Lygiai taip kaip skaitote etiketes ieškodami priemonės be eko ženklo, taip pat reikia skaityti ir perkant ekologišką ar natūralią kosmetiką: „Paprasčiausiai, vien tai, kad ji yra ekologiška dar nereiškia, kad ji padės susitvarkyti su odos, plaukų problemomis. Reikia rasti tokią, kuri konkrečiai labiausiai tinka Jums“, - patirtimi dalijasi internetinės prekybos vietos ekogrozis.lt kūrėja.

Kaip naudoti ekologišką kosmetiką?

Juokaujama, kad užsisakius molio kaukę turbūt gausite sausą molį, o namuose pati turėsite susimaišyti kitus ingredientus. Tam tikra prasme yra dalis tiesos, kadangi ekologiški gaminiai tarnauja trumpesnį laiko tarpą, tad stengiamasi pateikti produktą taip, kad jis kuo ilgiau džiugintų. Svarbiausia taisyklė naudojantiems natūralią kosmetiką – tikrinti jos galiojimo laiko tarpą, kadangi jis tikrai bus mažesnis nei kad be eko ženklo pagamintos kosmetikos.

Taip pat, jeigu jau nusprendėte rūpintis savo kūnu natūraliau – siūlome naudoti ne tik higienai skirtas priemones, tačiau ir dekoratyvinę kosmetiką, šepetėlius, kurie yra draugiški gamtai bei gyvūnams, žinoma, namų ruošos ploviklius bei kitas priemones, kurios padės rūpintis savimi, artimaisiais ir savo namais.

Ar verta naudoti ekologišką kosmetiką?

Ar tikrai ekologiška kosmetika yra tik mados reikalas? Tam tikra prasme ekologiška kosmetika šiuo metu tikrai yra madingas sprendimas. Tačiau mada neatsiejama ir nuo privalumų, kurie paskatina žmones mokėti šiek tiek daugiau už gaminį. Pirmiausia, žinoma, malonumai Jūsų kūnui, kadangi priemonės, kuriose yra kuo mažiau cheminių medžiagų – „draugiškesnės“. Taip pat prie natūralių komponentų organizmas kur kas rečiau pripranta. Pavyzdžiui, ilgą laiką naudojus šampūną su sulfatais vėliau sunku atpratinti plaukus nuo jų. Su ekologiška kosmetika taip nenutiks. Svarbiausia, kad eko kosmetika padės išlaikyti Jūsų natūralų grožį, tad sustabdysite laiką ir be chirurgo įsikišimo. Kuo daugiau natūralumo – tuo žmogaus kūnas laimingesnis. O kuo laimingesnis žmogaus kūnas – tuo laimingesnė ir siela.

www.ekogrožis.lt – gamtos kampelis, kuriame jaunystės, sveikatos bei grožio įkvėpti gali kiekvienas ir kiekviena. Juk sustabdyti laiką su tinkamomis priemonėmis yra taip paprasta!

Ela12 Ela12 03. Jan 2022, 16:05

Na aš manau, ne viskas tinka visiemas, kas yra ekologiška ar populiaru, man visada pasiteisina makiažo bazės fiksatroiai https://www.drogas.lt/kosmetika/veidui/makiazo-bazes-fiksatoriai/c/A201

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 25. Feb 2020, 21:31

Ne tik mados reikalas. Tai ir sąmoningumo reikalas. Ne tik kiek mes sąmoningai rūpinamės savo kūnu, bet ir aplinka. Visa kosmetika vienaip ar kitaip patenka į gamtą, tad kuo mažiau taršos, tuo geriau. Svarbu ir eko etika gaminant produktus. Iš kur ir kaip gaunami ištekliai, kokiom sąlygom ten.dirba žmonės. O tinkamumo prasme, tikrai, eko nereiškia, kad tiks visiems. Reikia tiesiog atrasti savo produktus