Ar reikia nusitraukti pieną, jei jo lieka pamaitinus?

Ar reikia nusitraukti pieną, jei jo lieka pamaitinus?

29. Dec 2009, 08:00

 

Apsilankiau natūralaus maitinimo kursuose, kur išgirdau, kad nereikia nusitraukti pieno, jei jo mama turi pakankamai.

 

Bet mano mama pasakojo: jei lieka pieno pamaitinus vaikelį, tad jį reikia nusitraukti, nes kitaip bus krūtų uždegimas. Tai kaip iš tikrųjų yra?

 

Pasidalinkite savo patiritimi

 

Asta Zagurskienė

 

P.S. Šventiniu laikotarpiu sunku "pagauti" kurį nors gydytoją, tad kai kuriuos jūsų atsiųstus jiems klausimus siūlome padiskutuoti tarpusavyje.

08. Feb 2010, 15:04

Vajeeee, kaip jums gerai, kad galite svarstyti - reikia ar ne. Taip jau nutiko, kad mano mažoji pati nežinda, tai nuo pat gimimo (2,5 mėn.) nusitraukinėju su pientraukiu ir maitinu iš buteliuko. Pienuko, ačiūdie, dar nepritrūkau, vis gaminasi kartu su kylančiu dukrytės apetitu. Net pati stebiuosi😀 Tiek aplinka buvo prigąsdinusi, kad jei vaikelis nečiulpia, pienelis tuoj užtrūks. Arba kitas kraštutinumas - gaminsis per daug. O jo yra tiek, kiek reikia (bent jau kol kas, nes mes dar labai mažos😀. Ir nusitraukti turiu būtinai iki paskutinio lašo, nes kitaip iškart užsilaiko pienukas ir prasideda uždegimas. Tad, tikiu, kad kiekvienam savo. Taip kaip jauti!

03. Feb 2010, 15:56

Mano dukrytei jau trys menesiai, iki siol maitinu krutimi, pritariu nuomonei, kad pienelio nusitraukineti tikrai nereikia. As nenusitraukineju, tai jo gaminasi tiek kiek mano mergytei reikia, kolkas netruksta ir jokiu uzdegimu nebuvo, tikiuosi ir ateity bus viskas gerai 😀

15. Jan 2010, 21:27

as manau kad reikia nusitraukti ,nes likias pianas gali perdegineti.

15. Jan 2010, 19:59

Manau, kad tai labai aktualus klausimas. Kiek prisimenu, kolegijoje akušerijos destytoja aiškino, kad nereikia nutraukinėti pieno. Pieno pasigamina tiek, kiek suvalgo vaikelis. Jei mažiukas suvalgė visą krutyje buvusį pieną, į smegenis siunčiami signalai, kad krūtis tuščia ir kitą kartą tiek kiek buvo pieno neužteks, taigi kitą kartą jo pasigamins daugiau. Jei vaikelis nesuvalgo viso esamo krūtyje pieno, jo daugiau ir nesigamins. Tai kas bus jei likusį pieną nutraukti? Nutraukus likusį pieną kitą kartą jo pasigamins daugiau, kadangi smegenis galvos, kad viską suvalgė vaikelis. Taigi iš esmės nereikia nusitraukti likusio pieno (nebent norit, kad jo būtų daugiau).
Svarbu laikytis asmens higienos: nuplauti krūtis prieš ir po maitinimo, masažuoti jas, spenelius galima patepti kremu Bepanthen jei reikia ir svarbiausia dėvėti patogų, minkštą (pvz: iš medvilnės) skirta maitinti liemenuką, nes kietos siūlės gali pritrinti spienelius, o kietas liemenuko pagrindas arba kaušeliai su "vielutėmis" gali netgi sutrikdyti pieno gamyba.

05. Jan 2010, 15:32

Na o mano dukrytei Liusijai 1,5men maitinu krutimi.pieno turiu daug.bet stiklines nereik nes dukryte lb daug megsta pavalgyti..is vieno papulio atsigeria po 1h ar 30min is kito.bet bijau kad nepriaugtu lb daug sworio.pienukas atrodo riebus ir maistingas bet wiswiena daug walgo...ka daryti mamytes?misinuku grieztai atsisakau☹gal kokios nesaldzios arbatytes duoti?..pavyzdziui vakarais gal?

05. Jan 2010, 09:19

labas.aš dukrytę maitinu pati,ir ji nesuvalgo visko-tai likučio nenusitraukinėju ir jokių krūtinės uždegimų man nėra😀

02. Jan 2010, 21:07

ir pamiršau parašyti, kad ką stiklinėje surinkdavau, tai užsišaldžiau (apie 5 litrus) ir turėsiu kuom košeles vaikeliui paskaninti 😀

02. Jan 2010, 21:05

Čia jau kiekvienai mamytei skirtingai. Pavyzdžiui man gaminosi labai pienelis ir kai sūnelis iš vienos valgydavo, o iš kitos tiesiog tekėdavo, tai teko stiklinę laikyti pakišus ir taip tris mėn. O dabar naktimis belaša. Geriausiai pienelis gaminasi kai vartoju daug skysčių ir pamiegu dienomis, nes kitaip pradeda trūkti to skaniojo vaikelio maistelio.

02. Jan 2010, 18:11

Anksciau reikedavo nutraukinedavo musu tevai, o dabar jau sako nebereikia,nebent labai daug pieno,o kai nenutrauki tai buna kiek isvalgo ir jam reikia,nes jej iki galo nutraukiama tada labai daug pasigamina,bent jau man taip buvo.

31. Dec 2009, 19:56

O ka daryti jei pienelio net iki vakaro nepakanka, mums jau trys menesiai, o vat vakarais butinai primaitinu, pienelio nebepakanka, duodu kruti kiek imanoma dazniau, bet pieno nedaugeja ☹

31. Dec 2009, 01:03

Niekad nenusitraukinėjau . . . ir viskas tvarkoje, mažiau reik klausyti kas sakoma 😉 bet gerai pasikonsultuoti jei nežinoma 👍

29. Dec 2009, 16:09

Nusitraukineti po maitinimo nereikia, nes kitaip tikrai pieno ims daugeti ir tada gali kilti krutu uzdegimas. anksciau zmones taip sakydavo ir net gydytojai taip liepdavo, bet dabar jau taip daryt nereikia ir net nepatartina. o kai krutys buna kietos, perpildytos, tada reikia truputi nutraukti, bet jei tik po maitinimo krutis buna kieta, o jei minksta tikrai nereik.

29. Dec 2009, 16:02

Kaip supratau visiems buna skirtingai, nors dar iki gimdymo keturi men, bet apsisviesti neprosal ypac tokia tema

29. Dec 2009, 14:08

as ir nenusitraukineju, kolkas viskas gerai

29. Dec 2009, 14:01

as taip pat ejau i kursus irgi mums sake,kad nereikia nusitraukinet 😀.tai jau mums metukai ir 2 men,vis dar maitinu ,taciau nei karto nesu nusitraukusi pienuko ir nieko nenutiko...jis gaminasi pagal tiek,kiek mazylis jo suvalgo.tiesiog reikia krutine saugot labai nuo persalimo,nes tada tikrai gali koks uzdegimas pagaut. 😀.

29. Dec 2009, 13:21

Manau iš tiesų reikia žiūrėti pagal situaciją. Jei pavyksta susitvarkyti be nutraukimo, tai šaunu, o jei vaikiukas mažai valgo, o krūtis sproginėja, tai geriau nelaukt bėdų. O dar aš UŽ paklausyti ir mamos 😉

29. Dec 2009, 13:01

as irgi niekada nenusitraukineju jeigu kada neistraukia visa pradeda skaudet tai medum patepu,kopusto lapa uzdedu ir is tos kruties duodu dazniau.pienuko gaminasi tiek kiek vaikiukas suvalgo

29. Dec 2009, 13:00

as kazkur internee skaiciau,jog pieno nereikia nutraukine jei lieka jo pamaitinus kudiki as aip darau ir jokiu problemu nera

29. Dec 2009, 12:46

regina" pritariu-- aciu dievui mam neaiskina ir man 😃 😃 😃 supranta kad kitokiais laikais gyveno 😉
agnile- jei jau sitaip pasidaro tai zinoma reikia nusitraukt, bet ne visa o tik tiek kad palengvetu ir neskaudetu 😀

29. Dec 2009, 12:20

Labutis, aš irgi laikiausi tokios nuomonės ,kad nereikia nusitraukinėti,bet kaip gimė man berniukas, pas mane pieno buvo tiek, kad dvyniams jo būtų užteke, bet aš vis laikiausi savo teorijos ir kitų patarimų, kad vaikutis pavalgo ir pienas tiek gaminasi kiek jam jo reikia, ir krūtinė mano plyšo tartum maišas, bet aš vis laukiau, kad susitvarkys, ir bus taip kaip teoriškai pasakoja gydytojai, ir po savaitė atsiduriau ligoninei su 40 laipsnių temperatūra, krūtys pilnos , sprogimui pasiruošusios ir pienas susikaupias vos išsitraukia, vienu žodžiu pieno liaukos užsikišo taip jog po savaitės gydymo ir vaistų leidimo, pasakė man tyliai seselė , kad ryt brangioji tau krūty pjaus,nieko tau negali padaryti, temperatūta nekrenta ir tau pačiai jau nekas, aišku aš to nejaučiau, nes jau mažai ir vaikščiojau, svarbiausia man buvo mažulis, kuris sau ramei gulėjo šalia. Seselė tiesiog tyliai man pasilenkus pasakė, tau liko naktis viską išgelbėti, dabar gali padėti tik vyras, kadangi aš palatoj gulėjau viena, tai ji man patarė, kad kaip ateis vyras tegu jis bando ištraukti piena , nes vaikas jau neturi jėgų, per daug užsiskimšusi krūtinė. Taip mes ir padarėme iš pradžių jau galvojau, kad ir vyro pagalba nepadės, bet kaip jau prasiveržė, tai iki galo aš ir pientraukiu išsitarukiau. Kad žinotumėt kokia kita diena buvo šviesi, temperatūta nukrito iki 37,5, krūtinė pasidarė tarsi pūkas. Buvau pati laimingiausia mama pasauly, kad galėjau išgelbėti savo krūty ir dar mažuliui pieno, kuriuo jis mėgavosi ilgai ir laimingai. Tai va tokia mano istorija 😀 , žinau jog visų moterų organizmais skirtingi ir kiekvienai būna kitokia situacija, bet jau kaip pagimdžaiu mergaite, nesilaikiau tokios pozicijos, kad man bus kaip visom, juk mes visos skirtingos, o panašios tik tuo jog tik mes gimdome savo mažuosius džiaugsmulius. Tad elkis kaip tau atrodo reikalingiau.

1 2