Ar homeopatija gali išgydyti nevaisingumą?

Ar homeopatija gali išgydyti nevaisingumą?

11. May 2015, 09:40 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Vaikučio negalinčios susilaukti šeimos, norėdamas išpildyti savo svajonę, ieško įvairių pagalbos būdų. Kaip joms gali padėti homeopatija? 

Konsultuoja „Natūraliosios terapijos centro“ (www.naturaliterapija.lt) vadovė, gydytoja homeopatė Daiva Jakubonienė. 

Negalinčios pastoti šeimos ieško homeopato pagalbos

Viena iš keturių ištekėjusių vaisingo amžiaus moterų išsivysčiusiose šalyse turi problemų susilaukti vaikučio – tokie negailestingi Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenys, paskelbti dar 2004 –aisiais metais. Nevaisingumas būna pirminis, kai moteris nei karto nebuvo nėščia, arba antrinis, kai pastoti negali jau bent kartą buvusi nėščia moteris.

Gydytoja Daiva Jakubonienė sako, kad nevaisingos šeimos gydytojo homeopato pagalbos ieško tada, kai yra linkusios gydytis natūraliai, lankosi pas homeopatą iki tol, arba būna, kad šeima jau turi vieną vaikelį ir negali pastoti antrą kartą. „Kartais būna, kad nepastojimo priežastys nėra sudėtingos, ir trūksta mažo impulso, kad išsipildytų poros svajonė. Žinoma, pasitaiko ir sunkesnių atvejų. Tačiau homeopatas visada stengiasi išsiaiškinti, nuo ko prasidėjo ši problema“ – sako gydytoja homeopatė.

Psichologinės priežastys

Gydytoja homeopatė Daiva Jakubonienė pritaria A. Žarskaus knygoje išdėstytai minčiai, kad neretai nevaisingumo priežastys yra dvasinės arba psichologinės kilmės:  „Kartais po nepastojimu slepiasi  moters nesaugumo jausmas, baimė pastoti arba kūno pokyčių baimė. Priežasčių gali būti įvairiausių. Kartą viena 40 – metė, vaikučių neturinti pacientė išsipasakojo, kad pati gimė 5 kilogramų, mamai buvo labai sunkus gimdymas, ir ji pati visą gyvenimą labai bijojo gimdymo.

 „Jei vaiką „gatavą“ kas duotų, mielai imčiau, myliu vaikus“, - sakydavo ji.  Matyt, didelė baimė ir trukdė šiai moteriai pastoti. Taip pat turėjau pacientę, kai moteriai kiaušidžių veikla sutriko po to, kai ją labai išgąsdino du šunys. Laukuose užpuolė, perkando batą, moteris labai išsigando, o šunų šeimininkas ją aprėkė, kad ji pati kalta dėl įvykio.

Po patirto streso jai sutriko mėnesinių ciklas, prasidėjo policistinių kiaušidžių sindromas, kurio iki tol nebuvo. Taigi, kartais nepastojimui labai svarbios psichologinės priežastys, ir homeopatija gydant nevaisingumą gali tikrai daug prisidėti, nes ji padeda normalizuoti psichoemocinę moters būklę“ – sako pašnekovė.

Homeopatiniai preparatai iš hormonų

Ilgą laiką gydytoja ginekologe dirbusi ir homeopatija susidomėjusi gydytoja Daiva Jakubonienė sako, kad homeopatija gali padėti daugelyje nevaisingumo situacijų, o ypač gydant lėtinius susirgimus.

Gydytoja homeopatė: „Viena iš nevaisingumo priežasčių, kuomet homeopatija gali pagelbėti - kai pastoti sunku dėl persirgtų kiaušintakių uždegimų. Be to, homeopatijoje yra naujų gydymo galimybių su potencijuotais hormonais. Tai iš hormonų pagaminti homeopatiniai preparatai. Pavyzdžiui, jei vartojamas žemos potencijos (mažai skiestas) hormonas progesteronas, jis skatins progesterono gamybą moters organizme, o progesteronas  yra nėštumą saugantis hormonas.

Dažnai nepastojimo priežastis yra tokia: kiaušinėlis subręsta, ovuliacija įvyksta, tačiau įvyksta per vėlai, ir  progesterono fazė moters organizme yra per trumpa ir nepakankama kiaušinėliui įsitvirtinti gimdoje. Tokiu atveju homeopatiniais preparatais galima paskatinti, kad kiaušidės subrandintų kiaušinėlį laiku, ir moteris galėtų pastoti“.

Rytinės temperatūros matavimas

Gydytoja homeopatė Daiva Jakubonienė moterims nori priminti ir seną gerą metodą termometru matuoti rytinę temperatūrą:

„Kai kurie kolegos, užsiimantys moderniais intervenciniais arba instrumentiniais tyrimais, pamiršta senuosius, bet labai informatyvius metodus, tokius kaip rytinės temperatūros matavimas. Kuo šis metodas geras? Taip, hormonus mes galime ištirti laboratorijoje, tačiau, kad matytume, kaip jie keičiasi, reiktų juos tirti kasdien, o tai pacientui labai brangu,  nes beveik visi hormoniniai tyrimai yra mokami. O iš užrašytos temperatūros kreivės galima matyti,  kurią dieną  atsipalaiduoja kiaušinėlis, kiek dienų išsilaiko pakilusi temperatūra, ar jos pakilimas pakankamas.

Ši kreivė labai daug pasako apie moters hormonų pusiausvyrą. Prisimenu savo mokytoją, docentą gydytoją P. Skruibį, dabar jau amžinatilsį, kuris gydydamas nevaisingumą pasiekdavo puikių rezultatų, nors gydė, atrodytų, paprastom, „ūkiškom“ priemonėm – ramunėlių vonelėm, vitaminais, vaistažolėmis ir panašiai.

Pas jį rikiuodavosi eilės norinčių konsultuotis negalinčių pastoti moterų, ir jis nė vienos jų nepriimdavo be rytinės temperatūros matavimo kreivės. Manau, jau vien tai, kad kasryt matuodama kūno temperatūrą moteris įsiklauso į savo kūną, ima atpažinti jo ženklus, jaučia, kada įvyksta ovuliacija, yra labai gerai“.