Animacinis serialas "Na, palauk!" - tik pilnamečiams

Animacinis serialas "Na, palauk!" - tik pilnamečiams

31. Aug 2012, 07:00

Tai visai ne pokštas. Rusijoje šis filmukas priskirtas kategorijai N -18.

 

Informuojama, kad Rusijos Federacija patvirtino Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo poveikio įstatymą, pagal kurį senasis animacinis serialas "Na, palauk" priskiriamas N - 18 kategorijai, vadinasi, skirtų tik pilnamečiams gyventojams. Yra ir tokio sprendimo argumentacija- esą seriale "Na, palauk" yra labai daug smurto scenų.

 

Šiuolaikine animacija besipiktinantys tėvai gavo atkirtį- pasirodo juos vaiksytėje irgi ugdė... smurtą propaguojantys filmai...

 

Kaip vertinate tokį sprendimą?

 

Ar pritariate, kad dėl smurto scenų filmas "Na, palauk" vaikams nerekomenduotinas?

 

Padiskutuokime!

 

 

01. Sep 2012, 20:30

As pritariu,nes dar siandien YouTube mano dukra ziurejo si multika ir tikrai nelikau patenkinta ka pamaciau. Vilkas rukydamas atejo pas kiski i svecius ir atsinese sidro buteli. Na nieko sau,televizijoje yra uzdraustos alkoholio ir cigareciu reklamos,kad nereklamuoti zalingu iprociu,o cia paciai rodyti vaikui tokius filmukus,tikrai NE (nes per televizija man atrodo kad tikrai ju nebetransliuoja).

31. Aug 2012, 16:54

tegul uzdraudzia kitus filmukus ne siuos

neri neri 31. Aug 2012, 16:28

tai kulverstuko su Gena neberodys , mat tie filmai propaguoja žalingus įpročius ( rūkymą)

gintarerei gintarerei 31. Aug 2012, 15:28

ooo sitas gerulis 😀 pati dar paziureciau 😀 ir dar manau, jei tevai parodys vadinamus tinkamus multikus savo vaikams, vaikams net poreikio nebus jungti dabartines TV ir ten rodomu multiku, o prasys ijungti tai ka jau mate ir kas patiko 😀

31. Aug 2012, 13:56

o maniskiui patinka Masa ir meska 😀 Cheburshka ir krokodilas Gena 😀 Dar ziuri Smesharikus,o labiausiai jam patinka Prostokvashino 😃 Tai sita irgi reikia uzdrausti,nes tenais vaikas gyvena vienas be tevu 😃 kalba su gyvunais 😃

gintarerei gintarerei 31. Aug 2012, 12:07

manau anksciau filmukuose buvo abai ryskiai atskirta geris nuo blogio tam,k kad lavintu vaika. Blogiui buvo priskiriama ir blogas netinkamas elgesys, o geriui, geras elgsys. Pavyzdys "Na palauk": vilkas blogietis, vaiksto apsirenges negraziai, apiplyses, daro ka nori, lenda prie silpnesniu, ruko, o kiskis gerietis, laikosi taisykliu, graziai elgiasi ir panasiai. O visu filmuku pabaigoje juk visada laimi geris. Manau tai labai stiprus pamokomasis filmukas apie blogi ir geri ir kaip tai astkirti. Tai labai aiskiai vaikams signalizuoja, kad tik blogieciai ruko, blogieciai negraziai elgiasi, bet ir tokia visada pralaimi. Ir daugelis senosios animacijos filmuku yra tokie, kad pasiziurejus, o dar pridejus teveliu paaiskinima, gaunasi labai gera edukacijos priemone.
Siuo metu filmukai nebetenka prasmes, jie nebeatlieka edukacinio vaidmens, visi ir musasi ir keikiasi ir jokio grozio neberodo. Vienintelis siuolaikinis man multikas (pati dabar intensyviai seku kokius rodot) "Kepmpiniukas placiakelnis" siek tiek dar atskiria ta geri nuo blogio ir parodo kazkiek gyvenimo vertybiu: draugyste, istikimybe, gerumas ir t.t. O visa kita ka rodo, tai skatina agresija man taip atrodo (cia apie tuo Bakuganus visokius kalbu) 😀

31. Aug 2012, 12:06

Na maniškis užmato, kad eina tai tenka žiūrėt kartu 😃 Man ir patinka 😃

31. Aug 2012, 11:58

maniskis aplamai neziuri filmuku va ziurejo PONA BYNA ir SIANDIEN KAZKO Volkeri ziurejo 😃

31. Aug 2012, 11:57

Maniškiui ir Misteris Bynas patinka 😃

31. Aug 2012, 11:55

ziurejau vaikystei tikrai blogu zmogum neisaugau nei rukyt nei gert manes nemoke

31. Aug 2012, 11:53

Dviprasmiška. Nes tiek senojoj animacijoj yra to vadinamo "smurto" užuomazgų, tiek šiuolaikinėje animacijoje, kur jos apstu. dėl draudimo, manau reiktų drausti tokius filmukus kaip kad dabar per piet vaikam rodo, šaudo gaudo, nešvankybės ir t.t. Tada klausimas ką vaikams rodyti ? TV eteryje leidžiama tai kas pritraukia audotoriją, ir reitingus, o tėvų pareiga savo atžaloms padėti "atsirinkti" ką žiūrėti, o ne leisti "TV auklei" mokyti pasaulio suvokimo apie žmonių santykių modelius, nes yra ir tokių atvejų. Kas turi galimybes gali drąsiai siųstis iš interneto draugiškus filmukus, informatyvius, galų gale įsigyti DVD laikmenų. Mes tarkime leidžiam žiūrėti MAŽYLIUS, iki šiol patinka, o senąją animaciją mato tik pas močiutę, kai rodo per TV8 ir jam patinka. Tad tėvų pareiga ir suvokimas,pasaulėžiūra lemia ar TV vaikui be ribų leidžiama "špokinti" visą animacijos arsenalą, ar protingai parinkti ką jam žiūrėti.

31. Aug 2012, 11:48

bet tada gal ir siuolaikineje animacijoje ta pati galime izvelgti😉 tiesiog mastau...😃 nes juk ir ten yra ir gerio ir blogio 🤔

31. Aug 2012, 10:19

Idomiai 😀 nes kiek matau dabar tikniai filmukai per telika ka rodo, tai negaliu net ziureti kokios nesamones, o mano vaikuciai na palauk labaiiiiiiiiiiii megsta 😀 ir begalo daug juokias 😀

31. Aug 2012, 10:16

uzdraude ir Karlsona rodyti is vis 😃nes kazkoks vyras,ateina i namus ir vedasi vaika ant stogo ale pazaisti 😃 tai tipo vaikai su pedofilais lengvai eina,nes galvoja,kad tai karlsonas 😃nesamone.Mes ugaugome ir nekur neejome ir nieko neskriaudeme 😀 o dabar Pokenmonai,Bakuganai,robotai kazkokie ☹

31. Aug 2012, 09:58

Aš sutinku su tokiu draudimu, nes man tikrai labai nepatinkantis filmukas ir nors vyras kažkada Vanesai parodė ir ši vis prašydavo vilko, bet stengiausi jo vengti. Tikrai yra daug gražesnių senosios animacijos filmukų, kad ir pingvinukas Lolo 😀 O tie dabartiniai dauguma, man išvis kosmosas, kurio mažam vaikui nereikia 😀 todėl geriau siunčiamės Auksaplaukę, žuviuką Nemo ar kažką tokio, o per TV nebent pažiūri aviuką Šoną, traukinukus, kartais kempiniuką plačiakelnį, kai jau labai išsireikalauja 😀

31. Aug 2012, 09:48

as sutinku, kad simpsonai yra suaugusiam zmogui filmukas, bet tiek senosios animacijos yra taip apt su smurtum, beabejo netoks kaip dabar bet taip pat smurtas. ir dabar nepamenu kuri pasaket, kad ne filmukai itak daro o teveliai.

31. Aug 2012, 09:03

na jau as tai nesutinku. sis filmukas pritariu kitoms klasika! net nepalyginsi su siuolaikiniais filmukais, va situos tai reiketu uzdraust ir rodyt su N-18.
tai Tomas ir Dzeris taip pat turetu but su N-18 nes ten irgi sioks toks smurtas.

31. Aug 2012, 07:31

labas rytas, as visiskai pritariu, nes as jau ir mamai senai esu sakius kad ir ju Nu palauk filmukas pilnas smurto, bet mama rado pasiteisinti , kad tas murtas ne toks ziaurus. bet juk tai vistiek smurtas.