3 mitai apie geriausio domeno pasirinkimą

3 mitai apie geriausio domeno pasirinkimą

30. Jan 2022, 00:22 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Išsirinkti puikų domeno vardą savo svetainei gali būti pakankamai nelengva, nors ir yra daugybė patarimų, kaip tai padaryti. Visų pirma, labai daug domenų jau užregistruota, todėl atrasti sau tinkamiausią tampa vis sunkiau. Be to, kai kurie patarimai tėra paremti mitais. Apie pagrindinius iš jų pasakojame plačiau.

1. Domeno vardas privalo būti optimizuotas pagal raktažodžius

Tam, kad būtų sėkmingas, jūsų domeno vardas neprivalo būti optimizuotas pagal SEO raktažodžius. Taip, toks pasirinkimas kai kuriais atžvilgiais gali būti naudingas, tačiau tai nėra būtinybė. Jeigu sritis, kurioje vykdote ar planuojate vykdyti savo veiklą, yra ganėtinai konkurencinga, raktažodžiams optimizuotas domeno vardas gali netgi pakišti koją. Kodėl? Nes tokie domeno vardai dažniausiai būna labiau bendriniai, o kartu ir mažiau išskirtiniai. Taigi jei norite būti originalūs ir patraukti vartotojų dėmesį, tikėtina, toks pasirinkimas nebus pats geriausias.

Vietoje to savo laiką, pinigus ir kitus išteklius investuokite į unikalaus prekių ženklo, kurį atspindėtų domenas, kūrimą. Stiprinkite jo įvaizdį, didinkite matomumą ir žinomumą. Būtent tokiu būdu galite pritraukti daugiau lankytojų į savo svetainę, o taip pat padidinti ir pelną.

2. Negalima naudoti domeno, kuris jau užregistruotas

Vien todėl, kad norimas domeno vardas jau užregistruotas, nereiškia, kad negalite jo turėti. Domenų vardus susitarus galima perpirkti iš jų savininkų. Taip pat domenai, kurių galiojimas nepratęsiamas, po karantino (laikotarpio, per kurį dar niekas kitas negali registruoti domeno) tampa prieinami bet kam kitam. Taigi galima juos užsisakyti.

Norite sužinoti, kokie šiuo metu yra laisvi domenai, ir iš karto užregistruoti sau patinkantį? Tuomet spauskite ant pateiktos nuorodos ir padarykite tai vos per kelias akimirkas. Rinkitės iš daugybės domenų vardų variantų. Sukurkite unikalų savo svetainės adresą, kuris padėtų tvirtą pagrindą jūsų internetinio projekto sėkmei. Jei norite pasikonsultuoti, drąsiai kreipkitės į šios srities specialistus. Jie profesionaliai atsakys į rūpimus klausimus ir suteiks kitą reikalingą pagalbą.

3. Žmonės nepasitiki naujais TLD

Aukščiausio lygio domenas, arba trumpiau TLD (angl. top-level domain), yra domeno dalis, esanti po taško (galūnė). Geriausiai žinomi tokie TLD kaip .com, .eu, Lietuvoje – .lt. Tačiau tai vos keletas pavyzdžių. Kuo toliau, tuo daugiau atsiranda naujų domenų galūnių. Jos leidžia sukurti dar unikalesnius svetainių adresus, atspindinčius tam tikrą veiklos sritį, pavyzdžiui, .design, .beauty, .fashion, .games, .coffee, .photography ir taip toliau.

Tačiau daug kas vis dar nedrįsta rinktis tokių TLD, nes mano, kad žmonės jais nepasitiki. Tai – tik dar vienas mitas. Svarbiausia, kad domeno galūnė būtų parašyta taisyklingai. Tuomet ji nesukels abejonių dėl svetainės adreso patikimumo, o tik suteiks jam išskirtinumo.

Tegul šie mitai nesutrukdo jums išsirinkti puikaus domeno vardo. Skirkite tam pakankamai laiko ir pasirūpinkite, kad jūsų svetainės adresas kuo geriau atspindėtų tai, kas esate. Nebijokite atskleisti savo išskirtinumo!