Vaikų atostogos: 5 priežastys rinktis dienos stovyklas

Vaikų atostogos: 5 priežastys rinktis dienos stovyklas

16. May 2019, 16:11 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Vasara, tai laikas kuomet vaikai gali nelankyti darželio ar mokyklos, turi daug laisvo laiko ir, žinoma, energijos. Visi tėvai sieka, jog vasara vaikams būtų kupina teigiamų emocijų, atradimų bei džiaugsmo. Deja, patiems dažnai tenka dirbti ir nepavyksta su mažaisiais praleisti tiek laiko, kiek norėtųsi. 

„Ieškant kompromiso tarp darbų ir prasmingo laiko su šeima puikiu sprendimu gali tapti dienos stovyklos. Jose vaikai smagiai leidžia laiką su būriu draugų, įgyja naujų patirčių kol Jūs dirbate. O vakarus galite leisti visa šeima kartu.” – pastebi „Šiaurės licėjaus” Kaune ugdymo vadovė Rūta Kuodienė. Edukacinės dienos stovyklos vaikams neabejotinai naudingos ir jas lankyti galima nuo gan ankstyvo amžiaus. Sulaukęs penkerių, vaikas, be didelio streso, gali įsilieti į naują aplinką, bendrauti su nepažįstamais vaikais bei prisitaikyti prie pasikeitusios tvarkos.

Pateikiame penkias svarbiausias priežastis šią vasarą išbandyti dienos stovyklas: 

Akiračio plėtimas Jūsų vaikui. Aplinkos pakeitimas, nors dažnai suvokiamas, kaip stresą keliantis veiksnys, vaikams yra naudingas. Jie tampa smalsesni, guvesni ir aktyvesni. Naujoje aplinkoje vaikai itin koncentruoja dėmesį į aplinką, atranda naujus dalykus. Itin šaunu, jei tai teminė stovykla. Tuomet įgyjama naujų žinių, išbandomos įvairios veiklos, o nauja informacija įsisavinama itin efektyviai. 

Vaikų savarankiškumo bei kitų kompetencijų ugdymas. Atsidūrę naujoje aplinkoje be tėvų, vaikai greičiau mokosi patys savimi pasirūpinti: surasti kur yra tualetas, apsirengti, susiruošti išvykai, nepamiršti įsidėti vandens buteliuko. Pavyzdžiui, visa birželį „Šiaurės licėjuje” stovykla vyks sveikos gyvensenos tem air pasitelkiant įvairių komandinių bei individualių sporto šakų pavyzdžius bei semiantis įkvėpimo iš stovykloje besilankysiančių profesionalių sportininkų, vaikai turės galimybę geriau pažinti save, mokytis darniai dirbti komandoje, aktyviai leisti laiką, susipažinti su sveikos gyvensenos nauda ir principais.

Socialinių bei komunikacijos įgūdžių lavinimas. Nauji draugai ir nauji mokytojai – puiki proga tobulinti savo socialinius bei komunikacijos gebėjimus, sklandžiai reikšti savo mintis, bendrauti su kitais, sutarti, integruotis. Taip pat, dienas leidžiant kartu, pasitaiko ir nesutarimų, kuriuos išmokstama išspręsti taikiai, gražiai susitarti. Dažnai stovyklose pasitaiko ir įvairių komandinių užduočių, kurių metu vaikai mokosi dirbti komandoje, kartu su kitais siekti vieno tikslo, identifikuoti savo ir draugų stipriąsias puses, jas pasitelkti. 

Edukacija. Dienos stovyklą renkantis teminę, Jūsų vaikas turės galimybę susipažinti arba pagilinti savo žinias vienoje ar keliose srityse. Kadangi stovyklų metu edukacija vyksta neformalioje aplinkoje, pasitelkiant žaidimus, eksperimentus bei patyrimus, vaikai greitai, lengvai ir smagiai įsisavina naują informaciją. Štai birželį „Šiaurės licėjaus“ sporto ir sveikos gyvensenos stovykloje ne tik kalbėsime apie sveiką mitybą, mums naudingus bei kenksmingus maisto produktus, bet ir praktiškai tai išbandysime: patys spaudsime vaisių ir daržovių sultis, mokinsimės pasigaminti sveikus ledus be cukraus, skaičiuosime kiek vandens stiklinių išgeriame per dieną. Vaikams – tai smagus žaidimas, kuris bėgant laikui tampa puikiu įpročiu.

Pasiruošimas mokyklai. Mokyklos dar nelankantiems vaikams dienos stovyklos yra puiki įžanga į rudenį pasikeisiančią aplinką bei dienos ritmą. Leisdami laiką įdomioje edukacinėje stovykloje vaikai po truputį pratinasi įsisavinti bei apdoroti naują informaciją. Tuo pačiu, didėja jų motyvacija atrasti ir sužinoti dar daugiau bei rudenį keliauti į mokyklą.