Pradedu lankyti mokyklą: susipažinkime MILA!

Pradedu lankyti mokyklą: susipažinkime MILA!

11. Aug 2018, 14:00 motinysteveza motinysteveza

Sveikas Mamyčių klube!!! Oi, kaip aš čia seniai rašiau! Smagu vėl prisijungti!

Taigi pristatau projekto dalyvę, būsimą pirmokę Milą! Jai rugsėjį sueis 7 m.

SESERYSTĖ

Pradėsiu nuo to, kas labiausiai įtakos turi šios mergaitės charakteriui, ogi tai kad ji turi tris seses! Vieną vyresnę ir dvi jaunesnes. Pačią mažiausią (4mėn.) padeda prižiūrėti, motiniškai globoja, su kita (4 m.) labiausiai pešasi ir daugiausiai panaudoja savo smegenų ląstelių atsakingų už „kovą už būvį“, o su vyriausia sese (11m.), kuri jai yra kone dievas, daugiausiai savo laisvalaikio praleidžia žaisdama. Tad apie mokyklos reikaliukus ji viską žino iš jos. Žino, kad reikės kiekvieną rytą nori nenori keltis (kitaip nei darželyje – čia dažnai simuliuodavom), privalės daryti namų darbus, žino, kad mokykloje sutiks daug draugų ir nedraugų, kurie keiksis, kvailios, šaipysis, bus įlindusių į telefonus nuobodų.... Na, kalbam, kalbam, kalbam, kad visko toj mokykloj bus. Bet svarbiausia yra mokslas! Mokslą turim mylėti, mokslas yra įdomus! Jo dėka mes tobulėjam!

20180811133641-31450.jpg

20180811133714-78710.jpg

MOKYKLOS PASIRINKIMAS

Noras (kaip ir daugumai būsimų pirmokų) eiti į mokyklą yra didžiulis, nes juk PAGALIAU bus lygiaverte su sese. JOS KARTU eis į mokyklą (kuri netoli namų), jos galės pasimatyti per pertraukas. Mila darželio niekada nemėgo, jai jis buvo tarsi žeminantis dalykas, jis tarsi primindavo, kad ji visgi dar maža. Ėjo tik iš pareigos, kad taip reikia. Taigi, kaip supratote, mokykla pasirinkta arčiausiai namų, netgi mokytojos nesirinkom – pas kurią pakliuvom, pas tą ir keliausim. Ech... jau nebe pirmas vaikas, dėl kurio išvaikščiojau mokyklas, kalbinau mokytojas... Nesąmonė! Švietimo sistema viena, visos mokyklos turi būti geros, juolab Kauno mieste. Ir jei matysiu, kad kažkas blogai - eisim, kalbėsim, galų gale keisim, jei jau labai netiks. Kol kas pirmoji mokytoja paliko ypač gerą įspūdį.

20180811133843-38635.jpg

SAVARANKIŠKUMAS

Mūsų šeimoje auklėjime viena didžiausių vertybių – savarankiškumas. Nes būtent jis vaiką daro savimi pasitikintį, intelektualų ir pan.  Jokių zyzimų, jokių „noriu nenoriu“ negali būti mūsų šeimoje, nori kažko? Eini ir pats pasiimi, pasidarai. Negali? Vadinasi, ir nereikia. Tokie mūsų vaikai ir auga – savarankiški. Pasiskirstę ir buities darbais. Milai kliūna (žinoma, ne visi kartai) lyginimas , indų plovimas, dulkių valymas, savo kambario sutvarkymas, tai čia savaime aišku. Kai birželio mėn. buvo pirmosios pamokėlės, tai būsima pirmokė su sesės pagalba susikrovė kuprinę. Trūksta priemonių – tai šaunat abi į parduotuvę ir nusiperkat! Prie ko čia mama? Tik perkant kanc. prekes, patariu, kad rinktųsi priemones ne pagal grožį, o pagal kokybę. Taip ir stengiasi, nes ne kartą nukentėjo nuo drožtukų, kurie nedrožia, nuo pieštukų, kurie trupa, nuo sąsiuvinių, kurie įplyšta vos rašalui prisilietus. Tuomet įsidėjo netgi pinigėlių užkandžiams (žino, kad sesė būdama mokykloje visada per pertrauką valgykloje perka…), tik teko nusivilti, nes tuo metu valgykla nedirbo. Drabužius pati išsirinko panašiausius į uniformą – languotos medžiagos suknelę, nors patariau patogią trikotažinę suknelę su katinėliu, tai nei už ką!! Ji juk keliaus į mokyklą! Paveikslėliai netinka!

Pamenu, darželio šventei reikėjo spec. drabužių, tai ji man galvą ūžė, tol kol viską supirkau. Pvz., betrūko juodų pėdkelnių, tai ji man kasryt primindavo, kad jas nupirkčiau ir ne paskutinę dieną – mama, nelauk paskutinės dienos, o jei nerasi (reiks ieškoti po visa miestą, pritūks laiko). Tai ji tokia suaugėliška, nors, be abejo, su savo draugais dūkti, kvailioti, žaisti „Tuku tuku“, „Lapė, višta, kiaušiniai“, „Dešimt kart dešimt“, „Akla višta“  veržte veržiasi laukan!

20180811133915-37306.jpg

UŽSISPYRIMAS

Mila - nuo kūdikystės labai „patogus“ vaikas, derybos su ja visada yra lengvos. Regis, ji manęs klauso, ne todėl, kad klausytų, o todėl, kad suvokia mano argumentus, kodėl vienaip ar kitaip reikia elgtis. Ir štai sugriautas mitas, kad tik nepaklusnūs vaikai yra užsispyrę ir daug pasieks gyvenime. Ji užsispyrus, oi, kaip užsispyrus. Ir ši jos savybė gyvenime tikrai pravers. Jei einant į parką įsidėjo batono antytėms, tai jis ir bus skirtas tik antytėms, net jei pati bus alkana (veiksmas įdomesnis, nei pačiai sukimšti), jei nusprendė sušokti virvute 32 šuoliukus be sustojimų per 30s ir šokinės valandą, kol tai padarys be klaidų.

20180811133932-67185.jpg

MEILĖ GIMNASTIKAI

Prie tvirto charakterio formavimo prisideda ir aistra gimnastikai. Kai ją atradom (gana vėlai nuo 5,5m.) tai įsimylėjom iki begalybės. Bet gimnastika turi savo kainą, tai ne būrelis ir visai nevaikiškas užsiėmimas. Tai varžybos, konkurencija, alinančios treniruotės 5-6 kartus per savaitę... Daug su savimi tariausi, ar tai gerai mano vaikui, ar tai sveika, ir ar apskritai reikia, bet Mila pati to nori, ji tuo mėgaujasi, nebuvo nei karto, kad nenorėtų eiti į treniruotę –taigi susiformavo tvirta disciplina.

20180811133950-59649.jpg

20180811134032-30348.jpg

Būsima pirmokėlė turi ir kitų pomėgių, bet apie juos ir akademinį pasiruošimą mokyklai kitame bloge!

 

Akvilė&Mila

 

motinysteveza motinysteveza 14. Aug 2018, 19:26

ačiū! 🌷🌷🌷

kodelcia kodelcia 13. Aug 2018, 23:04

motinysteveza, sveika sugrįžusi! Džiugu matyti paaugusią šeimyną, o Mila tikra princesė. Lauksim žinių iš pirmokėlės gyvenimo 😀

floryte floryte 12. Aug 2018, 22:27

Kokia žavuolė! Sėkmės Milai mokykloje🌷😀

jaldija jaldija 11. Aug 2018, 20:57

Oi kokia šaunuolė ir fainuolė Mila. 👍
Labai įdomiai ir išsamiai charakterizavot būsimą pirmokę.
Sėkmės jai ir toliau siekiant užsibrėžtų tikslų.🌷🌷🌷

Gintautė Gintautė 11. Aug 2018, 20:07

Kokia nereali gimnastė