Pirkiniai mokyklai

Pirkiniai mokyklai

01. Sep 2020, 20:29 floryte floryte

   Pirmokui reikalingų priemonių sąrašą dar vasaros pradžioje atsiuntė Augustės būsima mokytoja.

   Labai nemėgstu viską palikti paskutinei dienai, tad pirmuosius pirkinius - dalį kanceliarinių priemonių nupirkau dar liepos mėnesį. Svarbiausia mūsų pirkinių "investicija" buvo kuprinė, kainavusi 80 Eur. Atsakingai rinkausi ir rašalinį parkerį, nes manau, kad tai - viena iš pagrindinių pirmoko priemonių (ši priemonė mums kainavo apie 13 Eur).

   Sąsiuvinius ir aplankus pirkome knygyne, nes ten jie aiškiausiai buvo pateikti, kaip tinkami pirmokams. Man labai patinka, kai nereikia išmaišyti viso prekybos centro, kad rastum tau tinkantį daiktą.

   Apsipirkdami šiek tiek nesuderinome penalo reikalų su jame būsiančiomis priemonėmis. Flomasteriai buvo tiesiog per stori ir netilpo į jiems skirtas vieteles. Tačiau šį reikalą mes išsprendėme savaip: flomasterius sudėjome į atskirą, nedidelį penalą, o didesniame tilpo spalvoti pieštukai.

   Augustei leidau pačiai rinktis daugelį priemonių, o taip pat - ir kuprinę. Tai, savaime suprantama, atneša vaikui nemažai džiaugsmo, bet ne visada būna "lengviausias" variantas tėvų kišenei.

   Klasėje vaikai avės atskirus, rūbinėlėje paliekamus batukus, tad vienas iš reikalavimų buvo nupirkti basutes ar batelius, kurie kasdien bus avimi. "Sportlande" radome puikias basutes už maždaug 30 Eur. Pirkome ir sportinę aprangą, batelius sportui ir "češkes" šokiams.

Visiems šiems pirkiniams išleidau apie 260 Eur. 

   Pirmokę norėjome papuošti rugsėjo 1-ąjai, tad suknelei, švarkeliui, bateliams išleidome  dar virš 70 Eur. 

   Ir tai dar toli gražu, ne pabaiga. Uniforma, dėvima mokykloje, kainuos apie 60 Eur(švarkelis ir sarafanas), pratybos - kol kas galiu tik spėti - gal apie 40 Eur.

Taigi, suma išeina apie 430 eur. Šiandien mokytoja tėvams pasakė, kad dar reikės nupirkti rimtą segtuvą, į kurį bus segami visi vaiko darbai, bei plastikinę dėžę priemonėms (ji bus laikoma klasėje). 

   Daug tai ar mažai pirmokui išleisti į mokyklą?...Manau, kad nemažai. Jei šeimoje yra daugiau vaikų, o jei ir šeimos pajamos nedidelės, tai visai liūdna. Žinoma, visada galima pataupyti, ir ši suma gali šiek tiek sumažėti. Tačiau ir aš nepirkau pačių brangiausių dalykų, kai kur labai sutaupiau "pagaudama" akciją, tuo tarpu sutaupytus pinigėlius galėjau skirti įsigyti toms priemonėms, kurios kokybiškiausios, tad ir brangiausiai kainavo.