Nauja filmukų serija pradinukams ir paaugliams – kaip stiprinti asmenybę

Nauja filmukų serija pradinukams ir paaugliams – kaip stiprinti asmenybę

31. Oct 2022, 19:32 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Kaip nusiraminti, išmokti klausytis, išdrįsti pasakyti „Ne“ ir atsispirti įtakai, neigiamas mintis paversti teigiamomis – šiuos ir kitus mokiniams reikalingus įgūdžius padės ugdytis nauja animacinių filmukų serija, kurią sudaro septyni 3 minučių trukmės filmukai: trys iš jų skirti pradinukams ir keturi – 5-8 klasių paaugliams.

„Išaiškėjo silpnos mūsų vaikų vietos – kokių socialinių ir emocinių įgūdžių labiausiai trūksta pradinukams, kas aktualiausia paauglių santykiuose. Per pandemiją vaikų tarpusavio bendravimo klausimai dar labiau paaštrėjo, – daugiau vaikų ir paauglių pradėjo patirti psihologinių sunkumų, susilpnėjo jų socialiniai ir emociniai įgūdžiai. Šia filmukų serija siekiame padėti mokiniams stiprinti šiuos įgūdžius. Kiekvienas filmukas suprantamai ir aiškiai „išlukštena“ tam tikrą įgūdį ir padeda vaikams geriau suprasti savo ir kitų elgesį bei jį koreguoti – tai bus reikalinga tiek mokykloje, tiek visą likusį gyvenimą“, – teigia filmukus kuriančios viešosios įstaigos „Lions Quest Lietuva“ vadovė dr. Daiva Šukytė.

Kita silpnoji švietimo sistemos vieta, pasak ekspertės, – tai mokinių socialiniam ir emociniam ugdymui skirtų skaitmeninių priemonių trūkumas. „Šie filmukai bei kartu su jais mokytojams paruoštos naudojimo gairės gerokai praplės skaitmeninių įrankių bazę ir papildys Lietuvos mokyklų ugdymo turinį“, –  įsitikinusi mokyklose vedamų socialinio ir emocinio ugdymo programų vadovė dr. D. Šukytė.

Už kūrybinę šio projekto dalį atsakingas animatorius-režisierius Antanas Skučas pasakoja, kad į pradinukus ir į paauglius orientuotiems filmukams parinktas visiškai skirtingas stilius. Prieš kuriant filmukus, „Lions Quest Lietuva“ atliko paauglių apklausą – koks kalbos ir vaizdinis stilius jiems atrodo priimtiniausias.

„Pradinukams parinkome ryškesnių spalvų animacinį stilių, su mažiesiems patrauklesniais personažais. Pagrindinis filmukų veikėjas – meškiukas, kuris paaiškina sudėtingus bendravimo momentus. Paauglių animacijai pasirinkome visai kitokį stilių – juodai baltą su vienos spalvos akcentu, atsisakėme meškiuko ir suaugusiųjų – visos situacijos vyksta tarp paauglių, jie tarpusavje kalbasi ir sprendžia problemas“, – pasakoja studijos „Tylus kinas“ vadovas A. Skučas.

„Kadangi sulaukiame atsiliepimų, kad toks vaizdinis turinys naudingas ir vaikų saviugdai, ir pedagogams dirbant su vaikų socialiniais ir emociniais įgūdžiais, todėl ir toliau ieškosime finansavimo sukurti dar daugiau ugdymui skirtų filmukų, kurie padeda auginti vaikų ir paauglių sąmoningumą, dalijimąsi žiniomis, stiprina mokinių įgūdžius ir psichinę sveikatą bei palengvina ir paįvairina pedagogų darbą“, – pasakoja dr. D.Šukytė.

Naujoji animacinių filmukų serija Lietuvos mokytojus ir plačiąją visuomenę pasieks lapkričio mėnesį.

Vaikų ir paauglių socialinius ir emocinius įgūdžius lavinančių animacinių filmukų serijos anonsas: bit.ly/3zr8IPt