Mažais žingsneliais naujos pradžios link: susipažinkime - Modestas

Mažais žingsneliais naujos pradžios link: susipažinkime - Modestas

17. Aug 2021, 12:09 AstraK AstraK

Mūsų sūnus Modestas - ypatingas vaikas, trumpai apie jį parašyti yra neįmanoma. Bet visada juk galima pabandyti. :) Modestas yra mūsų trečias vaikas iš keturių, kaip ir visi - buvo be galo lauktas ir yra mylimas.

Berniuko raida pastebimai sutriko, jam būnant 1 metų ir 3 mėnesių - vaikas nustojo reaguoti į aplinką, ėmė bijoti viso supančio pasaulio-žmonių, visų, net artimiausių, neleisdavo ne tik jo liesti (tapo nepaprastai jautrus fiziniams prisilietimams), bet net žiūrėjimas į jį tapo draudžiamas, užsidarė savo pasaulėlyje, nereagavo į vardą, nedarė nieko, ką turėtų daryti vaikučiai jo amžiaus, prasidėjo isterijos priepuoliai, savistimuliacijos. Taigi, 2,5 metų jau turėjo Autizmo spektro sutrikimo diagnozę. 

Toliau sekė ilgas ir sunkus kelias, kurį visa šeima ėjome kartu - darželio keitimas į specializuotą, sanatorijos, reabilitacijos, logopedai, psichologai, neurologai, nenustojamas darbas namuose dieną naktį, begalinė meilė ir tikėjimas Juo mus vedė į priekį šimtamyliais žingsniais.

Modestas - labai užsispyręs berniukas, jis mokėsi ir mokė mus visus kantrybės. Augome. Žodžius keitė sakiniai, baimės tapo įveikiamos, o noras klausytis sesės skaitomų pasakų supažindino su pirmomis raidelėmis, iš kurių jau perskaitomi bei parašomi žodeliai! Tapo kūrybingas ir iškalbingas, labai linksmas ir žingeidus vaikas. Labai mėgsta animacinius filmus bei jų personažus, kaskart po "Pakalikų" peržiūros namuose apsigyvena Kevinas, po "Batuoto katino" - žinoma, Batuotas katinas, po "Žmogaus voro"- Žmogus voras ir taip toliau...

Modestas labai ilgai nemėgo jokių piešimo darbelių, iki beveik šešerių jo menas buvo burbuliukas su akytėm ir kojytėm - tai žmogus. Bet staiga kažkas pasikeitė ir piešimą lyg atrado iš naujo! Ėmė kopijuoti pamatytus piešinius ir žodžius, o vėliau ir pats kurti, rengti piešinių parodėles, vis daugiau spalvinti- net spektaklius sukuria!

Deja, kol kas taip ir neįveikėme baimės gyvūnams, konkrečiai - šunims ir katėms. Pamatęs katę slepiasi ir užsimerkia, mes raginame, kad pažiūrėtų, kaip katytė toli ir net neina prie jo, tai Modesto atsakas būna kategoriškas- "aš nenoriu, kad ji matytų mano akis", lyg žinodamas, kad akys tikrai yra sielos veidrodis... 

Modestas labai savaraniškas, mėgsta viską atlikti pats, niekieno neraginamas. Mėgsta aktyviai leisti laiką lauke su broliais, yra aktyvus ir kupinas veiklos, stebina mus ir vis kažko naujo išmoko!

Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt 23. Aug 2021, 10:33

Visoms dar sykį primenu: PAGRINDINĖ NUOTRAUKA turi būti HORIZONTALI, nes kitaip sistema ją apvers, o jei neturite, tuomet kompiuteryje ją pakoreguokite - "nukirpkite", kad būtų horizontali. Ir dar - kai keliate foto į patį tekstą, jas šiek tiek sumažinkite, kad irgi neapsiverstų 😀

floryte floryte 20. Aug 2021, 22:23

Koks mielas!❤. Sėkmės Modestui!?

kodelcia kodelcia 18. Aug 2021, 20:44

Žavus ir talentingas būsimas pirmokėlis ❤

jaldija jaldija 17. Aug 2021, 17:16

Sėkmės Modestui ir linkim, kad baimių jo gyvenime visai nebeliktų ?

Aistia Aistia 17. Aug 2021, 15:49

Koks šaunuolis berniukas!!!!