Augustės pirmoji savaitė mokykloje: smagūs netikėtumai

Augustės pirmoji savaitė mokykloje: smagūs netikėtumai

09. Sep 2020, 23:40 floryte floryte

    Praėjo pirmoji Augustės savaitė mokykloje. Tiesą sakant, ji atnešė daug netikėtumų. Gerų netikėtumų!!! Visų svarbiausia - Augustei mokykloje patiko! Paklausus apie mokyklą, atsakė: "darželyje - nuobodu, o mokykloje - įdomu". Labai patinka mokytoja. Augustė jau turi draugių, ir kasdien - vis naujų. Dar sunkiai prisimena jų vardus, teisinasi, kad visi painiojasi varduose, net savo vardą užmiršta :-). Kaip suprantu, dabar klasėje vyksta susipažinimai, tad tenka prisistatinėti, pasakoti apie save. 

   Netikėčiausia man buvo tai, kad Augustė, gyvenanti mokyklos režimu, nepavargsta taip, kaip esu prisiklausiusi iš kitų, jog pirmokas per trečią pamoką jau snaudžia ant suolo, o namo grįžęs, jau būna toks pervargęs, kad - tiesiai į lovą. To labai laukiau iš Augustės, maniau, kad būtent taip ir nutiks. Bet viskas buvo priešingai. Ji, ryte kėlusis dar prieš 7, visą dieną nusistrakaliojusi, vakare, apie 22 val pirma užmigdė mane, mamą, sekdama man pasaką :-)). Man net gėda prisipažint. Nusipraususios, turime tradiciją prieš miegą lovoje pasikalbėti apie praėjusios dienos įvykius, aktualijas. Kalbėjomės, kalbėjomės, kol Augustė pasisiūlė man pasekti pasaką. Aš sutikau klausytis. Na, prabudau, kai vaikas jau pora pasakų man buvo pasekęs ir ruošėsi į savo lovytę...:-). Jos energija mane stebina. Kas keisčiausia, kad ir grįžus namo po mokyklos ji išlieka tokia pat judri, jokių nuovargio požymių. Keista, bet ryte atsikelia be jokių didelių sunkumų. Tereikia žadinant paminėti, kad jau laikas sumuštinius tepti :-).

   Mokykloje veikia Visos dienos mokykla, tad Augustė čia praleidžia laiką iki pat 17 val. Tuo metu vaikas gali ruošti pamokas, žaisti lauke mokyklos kieme, dalyvauti įvairiuose būreliuose. Itin patogu dirbantiems tėvams, nereikia sukti galvos, į kokius būrelius nuvežti ir pan. Prieš užrašant Augustę į mokykloje veikiančius būrelius, pasakiau jai, kad galėsi rinktis iš 5 būrelių. Tada ji man atsakė: "mama, bet aš noriu lankyti 6 būrelius". Vaiko noras buvo išpildytas. Užrašiau ir į 6-ąjį. Kai kurie būrelių užsiėmimai - vos kartą per savaitę, tad viską įmanoma suderinti. Bet plačiau apie būrelius, kitame blog'e.

   Pradėjusi eiti į mokyklą, Augustė labai greit išaugo darželinuko "marškinėlius". Mano nuostabai, nė karto net nebandė į kuprinę įsidėti kokio žaislo. Ryte mums ir sau sutepa sumuštinius. Mokykloje valgo pietus ir pavakarius. Na, tas "valgo", tai nelabai atitinka tikrovės, nes kiek ji pasipasakoja, tai viskas neskanu ir nieko nevalgo. Net tą patį bananą ar obuoliuką, gautą mokykloje, parsineša namo. Bet vakare namie...suvalgo už pietus, pavakarius ir vakarienę vienu metu!

   Jau pirmą dieną, grįžus namo iš mokyklos, Augustės paklausiau, ar mokytoja neuždavė namų darbų. Ji man šūktelėjo: "uždavė. Bet aš jau padariau". Nubėgusi atnešė matematikos vadovėlį, atvertė vieną puslapį, o ten - prirašyta vienetų. O siaubeli! Taip juokinga pasidarė, jog mokytoja pirmą dieną nesugebėjo sužiūrėti, kur ir ką tie pirmokai rašo. Juk jie net neskiria pratybų nuo vadovėlio! Pasisekė, kad Augustė prirašė pieštuku, tad ištrynėme tuos vienetukus. 

   Tiesa, šios savaitės pora dienelių Augustė praleido ne mokykloje, bet namie, nes užpuolė sloga, truputį skaudėjo gerklę. Tačiau daug arbatų, purškaliukas į nosį - ir situacija pataisyta. 

Smagu matyti, kaip nušvinta vaiko akys, prakalbus apie mokyklą!

floryte floryte 10. Sep 2020, 12:56

Mamatest, ačiū! Tikrai, ir aš norėčiau tokio varikliuko kaip pas Augustę!😊

Mamos dienoraštis Mamos dienoraštis 10. Sep 2020, 09:04

Kaip smagu, kad Augustė tokia savarankiška ir jai patinka mokykloje! Ir tikrai, nuostabą kelia tai, na iš kur pas ją tiek energijos? Kad mums saugusiems bent dalį tokio varikliuko!