VIDEO: Žaidžiame ir dainuojame kartu su Ilona Balsyte

24. Dec 2018, 07:10 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Nuo seno žinoma, kad muzikinis ugdymas vaiko raidai reikalingas kaip ir mamos pienas.

Aktorė Ilona Balsytė Mamyčių klubui" prisipažino, kad jos pagrindinis tikslas - kad mamos ir tėčiai vėl pradėtų dainuoti vaikams: "Labai liūdna man buvo sužinoti, kad labai daug mamų ir tėčių šiandien jau nedainuoja savo vaikams šeimose".

20181222110755-18685.jpg

Pasak aktorės, mokslo yra įrodyta, kad žmogaus dainuojantis balsas skleidžia visai kitokius tonus, visai kitaip skamba, negu kalbantis balsas. Labai gerai ir naudinga skaityti vaikams eilėraščius, sekti pasakas, bet tai visiškai nepalyginama, kai yra dainuojama. Mat dainuojantis balsas turi labai stiprią energetiką, ypač vaikui svarbu girdėti mamos dainuojantį balsą.

Muzikos pamokas vaikams vedanti aktorė tikina, kad girdėdamas dainuojančią mamą vaikas tobulėja fiziškai, emociškai, lavina kalbą, pažįsta pasaulį. Mažyliui iki vienerių metų Ilona Balsytė pataria viską kalbėti dainomis. Dainos vaiką ramina, suteikia pasitikėjimo.

Anot aktorės, ne veltui visos tautos turi lopšines, senovės žaidimus su šokiais ir dainomis.

Atėjęs mažas vaikas į pasaulį turi užaugti asmenybe ir daug dalykų dar jam reikia išmokti. O vien technologijų pagalba jis neišmoks. Žmogus - bendruomeninė būtybė, jam reikia išmokti komunikuoti. Juk neišmoksi komunikuoti įlindęs į planšetę", - tikina Ilona.

20181222111244-68677.jpg

Komunikuoti, anot I.Balstytės, šiandien reikia mokytis visiems. Ne tik mažiems vaikams. Pasaulyje paplitusi praktika – bendravimo mokyklose, šeimose, kitose bendruomenėse komunikavimo problemas spręsti teatro pagalba. 

Labai daug yra įvairių dalykų sprendžiama būtent per teatrą, žaidimą. Kas atsitinka? Žmogus visą vaikystę žaidžia, nes mokosi gyventi, po to ateina paauglystė, jis nebežaidžia, bet iš tikrųjų mokytis gyventi reikia ir toliau, juk tu nesi 14 metų visko išmokęs, juo labiau, dešimties", - sako aktorė.

20181222112146-60698.jpg

Teatro dirbtuves šeimoms Ilona Balsytė jau rengia ir Vilniuje. Juose visi dalyviai - tiek dideli, tiek maži - žaidžia teatrą. Mes iš tikrųjų žaidžiame kaip vaikai. Pradedame nuo susipažinimo, o ir toliau pereiname prie vaidmenų žaidimo. Čia būtinai turi dalyvauti visa šeima. Labai svarbu nebijoti patapti kitu, nes tik patapęs kitu, tu galbūt lengviau gali kažką išspręsti", - pasakojo kūrybinių dirbtuvių sumanytoja Ilona.

Taigi, jeigu sunkiai randame bendrą kalbą su vaikais, teatras ir žaidimai gali mums padėti.

Kūrybinės dirbtuvės Žaidžiame teatrą su Ilona Balsyte" - sausio 12 d., vasario 9 d., kovo 2 d.: 

Daugiau informacijos: www.facebook.com/PriorMusica

www.priormusica.lt/lt_lt