VIDEO: Vaiko vaizduotės lavinimas su LEGO

29. Nov 17:30 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

LEGO kaladėlės dažnai naudojamos kaip vertinga priemonė pažintiniams, socialiniams ir emociniams įgūdžiams ugdyti. Šiandien kviečiame pasinerti į vaizduotės pasaulį kartu su Pepos gimtadienio namu.

Kiekvienas vaiko prisilietimas prie LEGO kaladėlės lavina jo smulkiąją motoriką. Ryškių kaladėlių rūšiavimas ir lyginimas pagal spalvą ar formą ne tik smagus, bet ir padeda sukurti ankstyvus matematinio mąstymo pagrindus.

Kol mažieji architektai stato, jie nuolat priima sprendimus – kur bus langai, kur durys. Taip jie ugdo erdvinį suvokimą ir supranta, kas kur turi būti, be to, labai sėkmingai lavina loginį nuoseklumą. Tai vėliau jiems padės tiek gyvenime, tiek mokykloje, nes viena konkreti veiksmo dalis seka po kitos. Pavyzdžiui, jei kaladėlė nebus padėta šioje vietoje, lango negalėsite uždėti kitoje vietoje. Gebėjimas suprasti bendrą vaizdą ir nuosekliai mąstyti – itin svarbūs įgūdžiai, kuriuos vaikas turi įvaldyti.

Štai kaip mažieji architektai priima sprendimus – langai čia, durys ten. Kiekvienas pasirinkimo žingsnis lavina jų erdvinį suvokimą ir padeda įsisąmoninti nuoseklius veiksmus, pavyzdžiui, jei kaladėlė nebus uždėta, langas negalės būti įdėtas. Vaikai mokosi galvoti į priekį ir planuoti, kaip kiekviena detalė dera bendrame paveiksle. Toks nuoseklus mąstymas bus naudingas tiek kasdieniame gyvenime, tiek mokykloje.

Kai statybos baigtos, prasideda vaidmenų žaidimai – įsijautimas į Pepos gimtadienio vakarėlį lavina pasakojimo įgūdžius, kurie yra vienas iš sėkmingo bendravimo elementų. Vaikai gali prisiminti, ką matė animaciniame filme ar patyrė gyvenime, ir visa tai atkurti žaidžiant su LEGO.

Koks gi gimtadienis be žaidimų?

Toks įsitraukimas į vaidmenų žaidimus padeda vaikams planuojant žaidimus, padeda patirti džiaugsmą būnant žaidimų dalimi ir ugdyti atsakomybę už sąžiningą žaidimą.

Jei įsiklausysime į šiuos išgalvotus pokalbius, suprasime, kad jie yra ne tik mieli, bet ir edukaciniai. Žaisdami vaikai mokosi išreikšti save, tyrinėti emocijas, ugdyti empatiją ir gebėjimą spręsti įvairias socialines situacijas. Dovanų teikimo scena lavina nesavanaudiškumą, rūpestį kitais ir gebėjimą džiaugtis kitų džiaugsmu. Koks gi vakarėlis be žaidimų?

Žaidimų organizavimas apima taisyklių supratimą ir sąžiningą žaidimą – tai smagus būdas vaikams patirti komandinį darbą ir išmokti žaidimų taisyklių, tuo pačiu patiriant dalyvavimo džiaugsmą. Mūsų mažasis statytojas didžiuodamasis dalijasi savo kūriniu! Šis dalijimosi momentas yra labai svarbus. Aiškindamas savo sprendimus ir pasakojimo detales, vaikas lavina gebėjimą reikšti mintis ir bendrauti su kitais.

Tėvai turėtų visada įsiklausyti į savo vaiką, kad padėtų ugdyti jo savivertę ir užmegztų ryšį tarp klausytojo ir pasakotojo. Kai vaikas su pasididžiavimu pasakoja apie savo pasiekimus, tai stiprina tiek jo savivertę, tiek gebėjimą bendrauti su kitais. Ačiū, kad prisijungėte prie mūsų šiame linksmame nuotykyje su Pepa ir jos draugais gimtadienio vakarėlyje. Kiekviena padėta kaladėlė, kiekviena papasakota istorija – tai žingsnis vaiko savęs ir pasaulio pažinimo link.

Pepos gimtadienio namas (10433)


Vaikai lavina stebėjimo ir mėgdžiojimo įgūdžius vaidmenų žaidimuose, švęsdami paršiukės Pepos gimtadienį jos namuose.

Ikimokyklinio amžiaus vaikai tyrinėja Pepos namą ir kartu su ja ruošiasi įdomiai šventei!