VIDEO: Kaip teisingai grūdinti vaikus arba 7 sveiko vaiko taisyklės

Kiekviena mama ir tėtis nori, kad jų vaikas augtų sveikas ir laimingas. Ir kiekviena šeima turi savo receptą bei patarimų. O štai darželio "Mažųjų valdos" auklėtiniai kaskart po pietų miego pasimankština ir basomis lekia į lauką.

Vaikus grūdina tuo visą gyvenimą užsiimanti, trijų vaikų mama, sveikatinimo mokytoja ir darželio auklėtoja Jolanta Motiejūnienė, kuri tikina, jog pradėti grūdinti galima nuo pirmųjų kūdikio dienų. Svarbu po truputį ir tai daryti nuosekliai. Su paaugusiais vaikais svarbiausia – kad jie tai darytų savo noru.

20190115182444-36850.jpg

Jei jau vaikas yra įgudęs ir ne kartą tėvų ar ugdymo įstaigos grūdintas, galima leisti pabėgioti ant sniego basomis, bet prieš tai, žinoma, reikia vaikui apšilti, bet ne per daug, kad nesukaistų, o grįžus į kambarį būtina iškart apsirengti ir duoti išgerti šiltos arbatos. To, anot auklėtojos Jolantos, pilnai pakanka.

Tokios praktikos, kaip sako darželio vadovė, edukologė Renata Lazdin – jau duoda rezultatų: mažesni vaikai serga įprastai, vyresni rečiau, o vyriausieji visai retai, gal tik kartą per metus. Tačiau vien to neužtenka.

Tam, kad vaikai augtų ne tik laimingi, bet ir sveiki - mūsų, tėvų bei auklėtojų bei mokytojų pareiga: rūpintis jų mityba, patenkinti jų poreikį judėti ir mokytis, palikti laiko laisvai žaisti, į lauką eiti bet kokiu oru, rūpintis psichologiniu mažylio komfortu bei susigalvoti savų šeimos grūdinimosi ritualų.

20190115183112-35821.jpg

Būkite sveiki ir laimingi!