Savo gimtadienio dovanas vaikai atidavė zoologijos sodo žirafoms

Savo gimtadienio dovanas vaikai atidavė zoologijos sodo žirafoms

18. Jun 2018, 05:30 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Švenčiant gimtadienį dovanomis įprasta pradžiuginti jubiliatą, tačiau darželių “Klaužada”vaikai ir pedagogai nusprendė sulaužyti šią tradiciją. Sukvietę gausų būrį draugų į “Klaužados” 8-ojo gimtadienio šventę, dovanų paprašė paramos dviems Kauno zoologijos sode gyvenančioms žirafoms, Nino ir Griaustiniui. 

20180618113009-82641.jpg 

“Švęsdami darželių gimtadienį, kasmet dovanų sulaukdavo mūsų vaikai. Tačiau šiais metais norėjome parodyti klaužadukams, kaip smagu, malonu ir gera dovanomis pasidalinti su tais, kuriems jų reikia labiau. Idėjos - kurti zoologijos sodus mes nepalaikome, tačiau žinome, kad jie vis tiek yra ir bus. Tad geriausia, ką galime padaryti - padėti Kauno zoologijos sodo gyvūnams gyventi nors kiek erdviau, patogiau, linksmiau”, - sako vaikų darželių tinklo “Klaužada” direktorė Vilma Grigoraitienė. 

20180618113100-39043.jpg 

Pradžiuginti būtent žirafas, atsisakius dovanų sau, pasirinkta neatsitiktinai. Patys vaikai, sužinoję apie idėją, entuziaztingai jai pritarė ir išsirinko gyvūnus, kuriems norėtų atiduoti savo dovanas. 

Be to, klaužadukai ne vieną savaitę iki gimtadienio aktyviai rinko informaciją apie žirafas, jas piešė, karpė ir lipdė. Bene labiausiai vaikus nustebino faktas, kad jaunos mamos žirafos organizuoja vaikų darželį - viena jų prižiūri mažylius, o kitos tuo metu ieško maisto. Įdomu ir tai, kad šie aukščiausi Žemės gyventojai turi net 45 centimetrų ilgio liežuvius. Patinai ir patelės ėda lapus nuo medžių iš skirtingų pusių, kad išvengtų konfliktų dėl maisto.

 20180618113202-54008.jpg

Pati gimtadienio šventė, vykusi šeštadienį Vilniuje, dinozaurų parke “Dino”, taip pat buvo skirta žirafoms ir kitiems Afrikos gyvūnams.  

Vaikai kartu su pedagogais šia tema sukūrė pradžią spektakliui, kurį toliau tęsė profesionalūs aktoriai, taip pat dainavo, dūko, žaidė ir siuntė tūkstančius jautrių, iš širdies linkėjimų naujiesiems savo draugams - žirafoms Nino ir Griaustiniui.  20180618113251-17122.jpg

Visos gimtadienio fiestos metu klaužadukai nekantravo sužinoti, kokia suma virto jų dovanos - svečių paaukoti pinigai. Audringos ovacijos ir pasidžiavimu savimi švytintys veidai vainikavo žinią, kad Nino ir Griaustiniui į Kauno zoologijos sodą keliauja 617 eurų. Pinigai bus skirti žirafų aptvaro pagerinimui, pašarui ir kitiems būtiniausiems dalykams, kad jų gyvenimas taptų džiaugsmingesnis. 

Paramos žirafoms idėją aktyviai palaikę ir gimtadienio metu dosniai aukoję klaužadukų tėvai nuoširdžiai džiaugėsi, kad tai buvo puiki galimybė padėti vaikams ir patiems pajusti prasmingo dalinimosi džiaugsmą.