Lietuvos vaikų širdis užkariaujantys paslaptingieji MARMIAI pristato naują istoriją

Lietuvos vaikų širdis užkariaujantys paslaptingieji MARMIAI pristato naują istoriją

26. Nov 2019, 00:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Gražiausioms metų šventėms besiruošiančių knygynų lentynas pasiekė džiugi naujiena mažiesiems skaitytojams – nauja Lietuvos vaikų širdis vis stipriau užkariaujančių paslaptingųjų marmių istorija knygoje „Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis“. Tai jautri dvynių – Indrės Pavilonytės parašyta ir Martyno Pavilonio nupiešta – knyga visai šeimai apie džiaugsmo ir laimės paieškas, tikrąjį gerumą ir pasirinkimo svarbą.

Indrė ir Martynas džiūgauja – tai jau antroji marmių knyga šiais metais. „Produktyvumu stebimės patys, – juokiasi jie – Pavasarį, Vilniaus knygų mugės metu, pristatę pirmąją marmių knygą „Marmiai. Olis ir dažų kibirėlis“, tikrai nesitikėjome, kad dar šiemet išleisime ir antrąją istoriją, bet ramybės nedavė galvoje sproginėjančios idėjos ir vis didėjantis ištikimiausių marmių gerbėjų būrys. Nors iš pradžių nieko nežadėjome, regis, visi nujautė, kad marmių istorijos netilps į vieną knygą, todėl dažniausiai mums užduodamas klausimas buvo, kada išeis nauja dalis? Pasidavėme spaudimui ir labai tuo džiaugiamės. Tikimės, kad marmius jau pamilusiems vaikams tai bus jauki naujiena žvarbiems žiemos vakarams arba geidžiama staigmena po Kalėdų eglute“.

Pirmojoje knygoje „Marmiai. Olis ir dažų kibirėlis“ pasakoję jautrią savęs pažinimo istoriją ir griovę mitus, kad būti kitokiu – negerai, šįkart dvyniai skaitytojus paskandins magiškoje migloje ir pakvies drauge leistis į tikrojo gerumo ir džiaugsmo paieškas. 

„Knygoje „Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis“ vaikai atras Martvudo girioje stūksantį džiaugsmo fabrikėlį – tai paslaptinga vieta, kuri, pasak marmių, gamina džiaugsmą ir laimę. Bet vieną vakarą fabrikėlis nustoja rūkti ir kyla didžiulė sumaištis – džiaugsmas išgaravo! Išduosime paslaptį, kad galiausiai paaiškės, jog džiaugsmo fabrikėlis – visai ne akmeninis namelis ir stūkso jis ne prie upelio. Džiaugsmo fabrikėlį kiekvienas mūsų nešiojasi savo širdyje ir tik nuo mūsų pačių priklauso ar šiandiena bus graži ir džiaugsminga, ar šypseną temdys liūdesys“, – atskleidžia I. Pavilonytė.

Marmius jau spėjo pamilti ir pripažinti ne tik mažieji skaytojai, bet ir reiklūs kritikai. Šį rudenį  iliustratorius M. Pavilonis už iliustracijas knygai „Marmiai. Olis ir dažų kibirėlis“ pelnė prizą kasmetiniuose Jungtinės Karalystės knygų iliustruotojų apdovanojimuose „The Cheltenham Illustration Awards 2019“.

„Apdovanojimai – smagu. Bet didžiausias apdovanojimas mums – skaitytojų dėmesys. Nėra dar nė metų, kai pasauliui pristatėme marmius, todėl nepaprastai smagu, kad per kokį palyginti trumpą laiką juos jau spėjo pažinti ir pamilti tiek daug vaikų“, – džiaugiasi M. Pavilonis.

Kūrybinio dvynių dueto knygas vaikams „Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis“ bei „Marmiai: Olis ir dažų kibirėlis“ išleido leidykla „Alma Littera“. Jas abi galima rasti visuose Lietuvos miestų ir interneto knygynuose.