Kaip padėti vaikui išmokti atskirti dešinę nuo kairės?

Kaip padėti vaikui išmokti atskirti dešinę nuo kairės?

20. Jul 2020, 11:13 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt


Maži vaikai yra smalsūs, jiems įdomu viskas, su kuo jie susiduria, ką mato savo aplinkoje. Tėvų užduotis šiuo metu - nepraleisti nė akimirkos ir padėti vaikui įgyti naujų žinių bei įgūdžių natūraliai, be jokios prievartos.

Atskirti spalvas, atpažinti gyvūnus, skirti dešinę pusę nuo kairės bei kiti įgūdžiai bus naudingi vaikui tiek darželyje, tiek visą likusį gyvenimą.

Specialistai teigia, kad vaiko susidomėjimas aplinka daro teigiamą poveikį jo mąstymo, skaitymo, rašymo ir skaičiavimo įgūdžiams. Tad dalinamės keliais naudingais patarimais, kurie padės jūsų vaikui atpažinti dešinę ir kairę puses.

  • Pirmiausia reikia išmokyti vaiką suprasti skirtumą tarp dešinės ir kairiosios rankos. Tai geriausia padaryti asociacijų pagalba. Pavyzdžiui, sakykite jam, kad dešinė ranka yra ta, kurioje jis laiko pieštuką ar šaukštelį (žinoma, kairiarankiams tai bus kairė ranka).
  • Kitas būdas padėti vaikučiui geriau atskirti kairę nuo dešinės - žaisti kartu su juo. Pvz., ant vienos jo rankos užriškite spalvotą nosinę ar juostelę, kad jis aiškiai atsimintų, jog tai, pavyzdžiui, yra jo kairė ranka. Jei jūsų ikimokyklinukas jau pažįsta spalvas, galite, pvz. mėlyną kaspinėlį užrišti ant kairiosios rankos, o raudoną - ant dešinės. Tuomet žaiskite įgūdžių žaidimą, paprašydami vaiko pakelti dešinę ranką, tada kairę. Spalvotos juostelės ar nosinės padės jam lengviau atsiminti, kuri ranka yra kuri.
  • Kai vaikas sugebės atpažinti, kuri yra dešinė, o kuri kairė ranka, galite jam paaiškinti, kad viskas, kas yra kairės rankos pusėje, yra kairė, pavyzdžiui, kairė koja, kairė akis, kairė ausis. Ir tas pats su dešine puse.
  • Jei vaikas jau įgijo šias žinias, galite žengti kitą žingsnį ir išmokyti jį nustatyti daiktų vietą kambaryje. Norėdami tai padaryti, paprašykite vaiko surašyti ar nupiešti viską, kas yra jo dešinėje, o tada kairėje pusėjė.
  • Vaikščiodami lauke su vaikučiu atkreipkite jo dėmesį, kurioje kelio pusėje yra medis, namas, pro šalį einantys žmonės ir pan.?
  • Taip pat pasivaikščiojimo metu paaiškinkite vaikui, kokiame kryptimi einate, pavyzdžiui, dabar pasukame į dešinę.
  • Bendraudami su ikimokyklinio amžiaus vaiku galite duoti jam nurodymus, kur ką pastatyti ar iš kur paimti: "Padėk prašau puodelį kairėje stalo pusėje" ir t.t.

Žaiskite šį smagų žaidimą tol, kol vaikas visiškai išmoks atskirti dešinę nuo kairės, arba kol abiems tai teiks džiaugsmo!