Ką daryti, kad vaikas miegotų pietų miego darželyje?

Ką daryti, kad vaikas miegotų pietų miego darželyje?

09. Oct 2018, 18:45 Anita Anita

Sveikos, mamos,

Mano sūneliui šiuo metu 2 metukai ir 2 mėnesiai, jau pusantro mėnesio lankome darželį. Pagaliau vaikas praitis savaitės pabaigoje pradėjo geriau jaustis ir įsitraukti į veiklas darželyje. Pradėjo ir daug geriau valgyti ir net kartais kakoti! Mano širdis pradėjo lengviau plakti ir galiu ramiau kvėpuoti, nes padėtis gerėja. Išliko tik viena problema. PIETŲ MIEGAS. Kai jau buvau nusprendusi palikti vaiką pietų miegučiui darželyje, jis pirmam kartui užmigo, antram irgi! Bet tuo ir pasibaigė. Nemiega ir viskas daugiau. Nei gražiuoju, nei griežtuoju. Savaitgaliais vaikas pietų miego užmiega ir išmiega apie 3 val. Daržely trečia savaitė niekaip. Sėdi lovytėj ir viskas. Sako sėdi ramiai, būna muistosi, vaikučiam netrukdo, sakė visi visi miega. Nepadeda ir nuraminimas, paglostymai, nesileidžia. Rankoj tik tampo ir graužia savo katinuką "niau" iš namų, kurio visą dieną nepaleidžia iš rankų. Auklėtojos nepyksta, kad nemiega, pradėjo galvot, kad jam fal ir nereikia to miego daugiau. Jam miego tikrai reikia, nes grįžęs namo pasijauęia pervargęs, tai nei valgyt, nei nusipraust nenori, pradeda pykt ir pats nežino dėl ko. Pervargimas. Suprantu, kad darželis ne namų aplinka, dar nėra labai sava vieta, tai gal dar ištikimas namams. Kelionėse ar kur kitur miegodavo visada pietų miego, bet aš visada šalia būdavau. Po darželio jau miega būna 20 val, bet iki tol tarimasis nusipraust, pazirzimai, šiek tiek pažaidžia, bet kokybiškai drauge vakaru negalim pasidžiaugt, o taip norėtųsi skirt daug meilės, pastatytbokštus, papiešt ar ką nors drauge sukurt. 

Va šįkart pasiėmus iš darželio greit užlūžo mašinoj ir leidžiu pamiegot (užmigo 17:30). Toks laikas nei pietų miegui, nei naktiniui. Grįžusi įkėliau į lovyte ir nurengiau striukytę. Šita nuotrauka ir daryta dabar, palikau miegot su darželio rūbeliais. 

Gal turite patarimų kaip kalbėti su vaiku, kad muegitų darželyje? Kasfien kalbu, kasdien prašau, bet nesusitariam. Paklausus kodėl nemiegojai, pagūžčioja pečiukais. Pažada ryt miegot daržely, bet nemiega. Kitus pažadus visada tęsi. 

Sakiau, kad jei nenori, tai tik pagulėk, dažnai pakartoju, neveikia. Papasakojau auklėtojoms visus miego ritualus, kad atsigert duotų. Net ir sausainį kokį, įdėjau į jo spintelę, tai suvalgo sausainius ir nemiega. Taigi nežinau ar jis išsigandęs buvo ar šiaip nemiega. Dar vis kasdien tikiuosi, kad miegos :). Vaikas kolkas daržely lieka nuo 8 iki 17 val. Šiandien ilgiau vakarieniavo, tai vėliau išėjome.

Ką jūs patartumėt daryti? Ar greitai pradėjo miegoti pietų miegučio daržely jūsų vaikučiai?

20181009184504-44217.jpg

Kristina B. Kristina B. 10. Oct 2018, 15:59 Anita

tikiuosi, nes dabar net į tuoletą vedamas sako man ne 😀 t.y. nueina ir padaro, bet aiškina, kad nenori 😀

Anita Anita 10. Oct 2018, 10:14 Kristina B.

Maniškis irgi nedaug palyginus kalba, pavieniais žodžiais tik, gestais, bet puikiai viską supranta ir girdi, pati stebiuosi iš kur jis viską žino ir supranta, bet vaikučiai puikiai gaudo kas vyksta aplinkui, tikrai ir jūsiškis supranta, tik gal neparodo 😀

Anita Anita 10. Oct 2018, 10:07 Egle_Mamyciuklubas.lt

Ačiū! Auklėtojos duoda ramesnių veiklų kartais, bet sakė ramiai nemažai laiko prasėdi lovytėj. Labai norėtųsi, kad suprastų, kad reikia atsigulti, pailsėti, pamiegoti, nes tikrai jam miegas dar būtinas.

Kristina B. Kristina B. 09. Oct 2018, 21:19

Paklausus kodėl nemiegojai, pagūžčioja pečiukais. Pažada ryt miegot daržely, bet nemiega. Kitus pažadus visada tęsi. - mano vaikiukas tokio pat amžiaus, aš sužavėta kiek jūsų vaikas pažengęs - ir supranta ko jo klausia, ir pažadus tęsi.. maniškis, kai nekalba, tai matyt, aš ir galvoju, kad dar mažas ir nieko nesupranta 😃