Įteisinta: su kosuliu ir varvančia nosimi vaikas galės eiti į darželį

Įteisinta: su kosuliu ir varvančia nosimi vaikas galės eiti į darželį

06. Nov 2018, 09:38 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Varvanti nosis ir kosulys - tokie simptomai gali lydėti ir sveiką vaiką. Tai tik keli alerginio rinito arba alerginės slogos požymiai, kuriuos pastebėję tėvai neleisdavo vaiko į darželį, nes žinodavo, kad auklėtojos darželinuką "parvys" atgal namo. Nuo šiol bus kitaip.

Nuo šių metų spalio 31 dienos Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) atnaujino higienos normas, numatančias, kokių sveikatos sutrikimų požymių turintys vaikai negali būti priimami į priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigas. 

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos saugos skyriaus vyr. specialistės Giedrės Namajūnaitės, ministerija sulaukdavo nemažai tėvų skundų, kad vaikai į ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo grupes būdavo nepriimami net tuomet, kai jie nesirgdavo. Dėl to į SAM kreipėsi ir Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba.

„Tad siekiant išvengti nepagrįsto vaiko teisės dalyvauti ugdyme ribojimo, buvo inicijuotas higienos normos pakeitimas, kuriuo buvo patikslinti užkrečiamųjų ligų ir kitų ūmių sveikatos sutrikimų požymiai, kurių turintys vaikai negali būti priimti pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas“, - sako G. Namajūnaitė.

Iki šiol vaikas į darželį galėjo būti nepriimamas ir tokiais atvejais, jeigu jam pasireiškia alerginė sloga, parėjus iš lauko jam bėga nosis ar vaikas kelis kartus sukosėjo. Tačiau tokie požymiai, kaip išskyros iš nosies, kosulys nėra specifiškas užkrečiamosioms ligoms, šie simptomai gali pasireikšti ir sergant neinfekcinėmis ligomis ar net sveikiems vaikams kaip natūrali fiziologinė reakcija, todėl iš higienos normos jie buvo išbraukti.

Tėvai turi būti sąmoningi

Vis tik, higienos normos pakeitimas nereiškia, kad nuo šiol į darželį bus galima vesti sergantį vaiką. Pirmiausia, patys tėvai turi būti sąmoningi ir pasirūpinti savo vaiku tuomet, kai jam to išties reikia. Na, o jei vaikas karščiuoja, dūsta, skundžiasi skausmu, viduriuoja, vemia, turi nežinomos kilmės bėrimo elementų, utėlių ar glindų ir toliau negalės būti priimamas į priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo grupę. Tikimasi, kad šiais pakeitimais bus išvengta nereikalingo vaiko galimybės dalyvauti ugdyme ribojimo.

Nebereikės gydytojo pažymos

Priimta ir kitų pakeitimų. Iki šiol Higienos normoje buvo numatyta, kad tėvai po vaiko ligos į ugdymo įstaigą privalo pristatyti medikų išrašytą pažymą, kuria pateisinamas vaiko neatvykimas į ugdymo instituciją. Nuo šiol to nebereikės. Mat pasitaikydavo nemažai atvejų, kai ikimokyklinio ugdymo įstaigos reikalaudavo šių pažymų net tuomet, kai vaikas būdavo sveikas, bet be pateisinamos priežasties nelankydavo ikimokyklinio ugdymo įstaigos 2–3 dienas.

Tačiau už praleistas dienas darželyje tėvai vis tiek turės susimokėti, jei vaikas neturi gydytojo pažymos. Bet šis klausimas taip pat svarstomas ir ateityje gali laukti tam tikri pakeitimai.

floryte floryte 06. Nov 2018, 15:55

Oi, išties, ir anksčiau tėvai tuo piktnaudžiavo. Esu girdėjusi iš auklėtojos, kaip atveda vaiką į darželį, įrodinėja auklėtojai, kad vaikas pasveiko. Tačiau vaikas naktipuodyje "iškakoja" žvakutę nuo temperatūros. Tai va!

Na jei tokie dalykai vyksta, tai tikrai ne kokie reikalai ☹

RenataŪselienė RenataŪselienė 06. Nov 2018, 12:21

Tėvams ir iki pakeitimų sąmoningumo truko, kadangi vedė su žaliomis slogomis, įrodinėdami visiems, kad tai ne liga, pateikdami pažymas iš gyd, kad vaikas sveikas. Dabar prasidės dar didesnis piktnaudžiavimas, kuris baigsis dar didesniu užkrečiamumu. Kas sukontroliuos kokio pobūdžio tas kosulys ar sloga? Niekas.