Gimtadienį švenčianti Kakė Makė draugams dovanoja Stano sukurtą dainą

Gimtadienį švenčianti Kakė Makė draugams dovanoja Stano sukurtą dainą

19. Mar 2021, 11:22 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Šiandien knygų personažas Kakė Makė, kaip ir kiekvienais metais, švenčia savo penkerių metų jubiliejų, o prekės ženklas – jau net vienuoliktą gimtadienį. Norėdami paminėti šią džiugią progą, mažiesiems skaitytojams, negalintiems švęsti savo gimtadienių su draugais ir artimaisiais, skiriame dovaną – dainą „Pagaliau GIMTADIENIS!“, kuriai muziką ir žodžius sukūrė Stanislavas Stavickis-Stano, o muzikinio klipo šokio choreografiją paruošė Marijanas Staniulėnas.

Šių metų Lietuvos statistikos departamento išankstiniais duomenimis, šalyje gyvena beveik 148 tūkst. 3–7 metų amžiaus vaikų. Dalis jų dėl karantino apribojimų šiemet vėl negali švęsti gimtadienių taip, kaip svajoja – susitikę su draugais ir giminaičiais. Tačiau Kakė Makė visus ragina nenusiminti ir pasilinksminti namuose, juk svarbiausia – geros emocijos! Prekės ženklo komanda nori pasveikinti visus vaikus su jų mylimiausios knygų herojės 5-uoju gimtadieniu ir kiekvienam priminti, kad, kaip dainuojama naujojoje dainoje: „Ši diena juk ypatinga, gerą nuotaiką užsakėm – švenčiame su Kake Make!“

Personažas neauga – kasmet jai 5-eri. Kodėl?

Kakei Makei kasmet sukanka penkeri, nes mažųjų skaitytojų numylėtinė ne auga, o augina visus Lietuvos vaikus, skleisdama savo pasaulio pažinimo džiaugsmą ir ragindama leistis į dar neatrastus nuotykius. „Kakės Makės personažai iš tiesų yra ne apie kažkokias pasaulio tvarkas, o apie vaikystę. Ji spalvota ir džiugi, pašėlusi, o jei suaugę nebematome to, privalome prisitaikyti ir žvelgti į vaiko pasaulį jo akimis“, – teigia prekės ženklo vadovė Simona Krasauskienė, percituodama prekės ženklo kokybinio tyrimo duomenis.

Leidyklos „Alma littera“ atlikti tyrimai rodo, kad Kakė Makė tapo pirmuoju populiariausiu lietuvišku personažu nuo paršiuko Čiuko laikų (1983 m.). Per 11 gyvavimo metų ši mergaitė užaugino savo gerbėjų kartą. Vaikams, kurie skaitė pirmąją paveikslėlių knygą „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“, šiais metais sukanka 13–14 metų, o autorės Linos Žutautės sūnui Karoliui, kurio dėka personažas ir atsirado, jau 15 metų.

Dainoje užkoduoda žinutė vaikams ir tėvams

Kakė Makė, kaip ir dauguma vaikų, šiuo metu negali pakviesti draugų į savo šventę, todėl su naująja daina bei muzikiniu klipu ją atneš į kiekvieno skaitytojo namus. „Kakės Makės paslaptis, tss... tik niekam nesakyk! Reikia taip smagiai gyventi, kad kas dieną būtų šventė“, – raginami dainos klausytojai.

„Laukiamiausią daugelio vaikų metų šventę – gimtadienį – norisi sutikti draugų būryje, o šiemet to padaryti neįmanoma. Tačiau dovanodama dainą Kakė Makė padės namuose sukurti šventę. Muzikiniame klipe pasirodys ir kiti numylėti knygų personažai – Netvarkos nykštukas, Nanaisa su Mamaisa ir Mucis. Visi jie Kakės Makės fantazijų reiškinys. Realių draugų kaip būrio klipe atsisakėme solidarizuodamiesi su visos Lietuvos vaikais ir į gimtadienį pakvietėme vaikiškų Kakės Makės fantazijų draugus“, – sako S. Krasauskienė.

Dainoje užkoduota žinutė ir vyresniems klausytojams, primenanti tikrąsias gyvenimo vertybes bei skatinanti nepamiršti visuose mumyse esančio vaiko: „Suprasi, kai užaugsi“, – sako dideli, jie patys nesupranta, kokie yra maži. Jei moki apkabinti ir paguost draugus, užaugi per sekundę didesnis už visus.“

Muzikinę dovaną vaikams kūrė prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano ir choreografas Marijanas Staniulėnas

Būsimam vaikų hitui žodžius ir muziką sukūrė prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano. Pasiūlymą bendradarbiauti gavęs būtent per sūnaus Adomo šeštąjį gimtadienį, Stano atskleidė savo kūrybinę paslaptį – kadangi personažas tiek Adomui, tiek pačiam kompozitoriui puikiai pažįstamas, dainos žodžiuose perteikiamos sūnaus mintys, ką berniukui reiškia gimtadienis, jo laukti ir kodėl tai taip svarbu. „Kakė Makė – tai ne tik knygos personažas. Kaip ir daugelyje šeimų Lietuvoje, ji jau tapo mūsų šeimos nare, kuri labai džiugina ir dalyvauja vaikų gimtadieniuose“, – teigia S. Stavickis-Stano.

Ankstesnės Kakės Makės dainos ypač populiarios „YouTube“ platformoje – „Šėlsmo daina“ turi jau daugiau nei 14 mln., o „Vasara – pasaka“ 4,5 mln. peržiūrų. Mergaitės ir kitų knygos personažų gerbėjai nuolat klausosi šių dainų ir jos jau tapo vaikystės simboliu. Naująjį hitą įdainavo aktorė, įkūnijanti Kakę Makę. Toks sprendimas priimtas neatsitiktinai – vaikams patinka matyti ir klausytis savo mylimų personažų, todėl būtent ji ir kviečia visus mažuosius skaitytojus švęsti kartu.

Muzikinio klipo šokio autorius – žymus Lietuvos choreografas Marijanas Staniulėnas. Jis sukūrė choreografiją ir į „Euroviziją“ šiais metais važiuosiančiai grupei „The Roop“. Šokėjas tikisi, kad užkrečiantį šokį pamėgs visi žiūrovai, ir prisipažįsta, kad labiausiai kuriant įkvėpė vaikai. Statydamas choreografiją M. Staniulėnas klausė ir penkiamečio sūnaus nuomonės: „Galvojau, kokie judesiai suprantami ir vaikams, ir tėvams, ir seneliams. Svarbu, kad raktiniai judesiai būtų lengvai atliekami, kad juos galėtų padaryti ir mažesnieji. Galbūt šokis ir nepavyks iš pirmo karto, reikės truputį pasimokyti, todėl tai kaip tik bus užsiėmimas ne tik vaikams, bet ir tėvams, mokytojams bei pačiai Kakei Makei.“

Prie muzikinio klipo atsidavusi dirbo gausi kūrybinė komanda. Suaugusiesiems, dirbantiems su vaikišku turiniu, labai svarbu prisiminti vaikystę, kad galėtų profesionaliai perteikti mažiesiems žiūrovams tai, ko jie laukia ir kas juos džiugina. Kakės Makės kūrybinė grupė supranta ir atsižvelgia į skaitytojų tėvų poreikius ir norus, tačiau dirba vaikams, todėl dovanoja jiems spalvotą vaikystę, kurioje viskas vaikiškai fantastiška ir nuolat pildosi mažųjų svajonės.

Stanislavo Stavickio-Stano sukurta daina – tik pirmoji dovana mažiesiems Kakės Makės gerbėjams. Šiemet populiariausias vaikų literatūros prekės ženklas pristatys gausybę naujienų, bet teks palaukti rudens, o kol kas skaitytojus džiugina naująja knyga „Kakė Makė ir baisi neteisybė“ bei mylimiausių serijos personažų pliušiniais žaislais.