Dailininkė Tania Rex: blogiukus piešti visada lengviau

Dailininkė Tania Rex: blogiukus piešti visada lengviau

05. Jun 2020, 00:00 Egle_Mamyciuklubas.lt Egle_Mamyciuklubas.lt

Jeigu šią vasarą užklysite į Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos vaikų skyrių, nepraleiskite progos apžiūrėti dailininkės Tanios  Rex  iliustracijų parodos „Ponas Kampas“. Tai rašytojo Beno Bėranto knygai vaikams „Ponas Kampas“ sukurtos iliustracijos. Šia proga uždavėme dailininkei 9 spalvingus, tokius,  kaip ir jos piešiamos iliustracijos, klausimus.

Kokius knygos veikėjus iliustruoti yra lengviau – blogiukus ar geruolius?  

Į šį klausimą atsakyti labai lengva. Blogiukus nupiešti visada lengviau, nes dažnai jų charakteriai yra labai išraiškingi. Juk blogiukų yra labai skirtingų: vieni būna visiški pikčiurnos, o būna tik šiek tiek blogiukai, kurie širdyje iš tikrųjų yra geri. Tokiems blogiukams visada nupaišau labai gražias ir išraiškingas akis.

Ar mokate ir esate bandžiusi piešti užmerktomis akimis?

Užsimerkus būtų sudėtinga nupiešti kažką aiškaus. O kadangi aš esu labai rimta dailininkė ir labai rimtai paišau nerimtus dalykus, todėl piešti neaiškius piešinius būtų tikras įžeidimas mano pieštukams ir negalėčiau sau to leisti.

Esate minėjusi, kad mėgstate mėlyną spalvą, jos nemažai yra ir knygos „Ponas Kampas“ iliustracijose. Kaip manote, kokio skonio būtų mėlyni ledai?

Logiškai mąstant, turėtų būti panašūs į mėlynes, blogiausiu atveju į šilauoges. Bet kuriuo atveju turėtų būti labai skanūs. Nes neskanių ledų nebūna. Aišku, išskyrus tuos svogūnų ledus, kuriuos sugalvojo, matyt, visai savo galvą ir skonį pametęs konditeris.

Jūsų šeima yra itin meniška – Jūs su vyru dailininkai, o sūnus irgi lanko dailės mokyklą. Negi Jūsų namuose niekas nedainuoja duše?

Saugodami kaimynų ausis, stengiamės duše nedainuoti. Nors kartais pasitaiko užtraukti kokį M. Mikutavičiaus „Nesikankink dėl medalio...“ gabalą. Bet jei rimtai, muzika man labai svarbi, visada jos klausausi ir stengiuosi lavinti skonį. Neseniai atradau visiškai sau naują klasikinės muzikos pasaulį.

Jeigu ateityje sugalvosite ne tik iliustruoti, bet ir pati parašyti knygą – apie ką ji būtų?

Tikrai nesu rašytoja ir tikriausiai niekada nerašysiu knygų. Nors... Niekada negali sakyti „niekada“, tiesa? Šiuo metu iliustruoju kitų autorių knygas, o pati planuoju sukurti savo knygą be žodžių – tokią, kur pasakojimas vyksta per iliustracijas. Ji bus apie žmogų ir gamtą, bet daugiau išduoti negaliu, nes tai kol kas visiška paslaptis.

Kaip pabaigtumėte sakinį: „Jei nebūčiau dailininkė, būčiau... ...“

Jei nebūčiau dailininkė, tai būčiau gėlininkė (net rimuojasi gražiai). O dar vaikų darželio auklėtoja,  saldainių gamintoja, braškių augintoja, šokėja, tapytoja, skulptorė, keliautoja, fotografė, keramikė, dizainerė ir, galbūt, net juvelyrė.

Jeigu parodą A. Mickevičiaus bibliotekoje aplankęs ir Jūsų darbais susižavėjęs lankytojas norėtų padaryti staigmeną, kurį variantą rinktumėtės: žydinčią staigmeną iš pievos ar saldžią staigmeną iš šokolado parduotuvės?

Esu visiška smaližė, niekaip negalėčiau atsispirti šokoladiniam skanėstui su riešutais, marcipanu ar karamele.

Ko Jūsų namuose yra daugiau: drožtukų ar pieštukų? O gal šiuolaikiniai dailininkai piešia kompiuteriu ir tokie įrankiai jiems nebūtini?

Mano namuose daug ne tik pieštukų ar drožtukų, bet ir dažų, ir popieriaus. Šiuolaikiniai dailininkai iš tiesų labai daug piešia kompiuterio pagalba su specialiais kompiuteriniais įrankiais, bet piešti tikrais pieštukais ant tikro popieriaus yra tikras malonumas. Todėl ir bandau šiuo metu žengti savotišką žingsnį atgal ir bent iš dalies atsisakyti naujųjų technologijų, iš naujo atrasti džiaugsmą piešti ranka ant popieriaus.

Jus pažįstame slapyvardžiu Tania Rex. Išvertus iš lotynų kalbos „rex“ yra Karalius. Gal iš tiesų turite karališkų šaknų?

„Rex“ yra sutrumpintas ir supaprastintas mano tikrosios pavardės variantas. Bandžiau nagrinėti savo giminės medį, bet nei karalių, nei karalienių, nei baisiojo kreidos periodo dinozauro T-Rex (tiranozauro) ten neatradau, tad iš kur tokia pavardė – lieka paslaptis...

*Tanios Rex iliustracijos B. Bėranto knygai „Ponas Kampas“ Šanchajaus vaikų knygų mugės organizuojamame tarptautiniame „Auksinio vėjo malūnėlio“ („Golden Pinwheel“) jaunųjų iliustruotojų konkurse buvo atrinktos tarp 50 finalistų iš 1999 dalyvių, o tarptautiniame „iJungle 2019“ konkurse knygų kategorijoje apdovanotos specialiu diplomu ir pateko tarp 15 geriausiųjų. „Ponas Kampas“ taip pat buvo nominuotas tarp geriausių paveikslėlių knygų IBBY Metų knygos rinkimuose 2019. Tania Rex yra iliustravusi rašytojo Virgio Šidlausko knygas „Ulfas ir stebuklinga barzda“, „Ugnikalniukas ieško draugų“, „Ulfas ir povandeninis miestas“, taip pat kitų autorių knygas.

 Spalvingoji iliustracijų paroda „Ponas Kampas“  Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos Vaikų bibliotekoje (Trakų g. 10) veiks  iki liepos 31 dienos.

dovanterporenal dovanterporenal 02. Aug 2020, 12:43

datejust леди 31

dovanterporenal dovanterporenal 18. Jul 2020, 00:13

Billige internationale Trials Polarquilt Womens Barbour Jakke Ou [Barbour237] - DKK 1,870 : Barbour jakke, barbouronsale.top

dovanterporenal dovanterporenal 12. Jul 2020, 02:45

Jaeger-LeCoultre Horloges

dovanterporenal dovanterporenal 05. Jul 2020, 05:10

コスモグラフデイトナ

dovanterporenal dovanterporenal 03. Jul 2020, 23:22

audemars piguet