3 pokyčiai vaiko kambaryje, kurie pagerins miego kokybę

3 pokyčiai vaiko kambaryje, kurie pagerins miego kokybę

30. May 2022, 13:02 Mamyčių klubas Mamyčių klubas

Vaiko persikėlimas į savo kambarį yra didelis žingsnis tiek jo, tiek tėvų gyvenime. Mažojo akimis tai naujas nuotykis ir nauji įspūdžiai. Tačiau tėvams tai gali būti neramus ir sudėtingas laikotarpis. Daugumai iš jų kyla esminis klausimas: „Kaip  paruošti kambarį, kuriame būtų ne tik smagu žaisti, bet ir gera miegoti?“. Geros žinios tėvams – trys lengvi pokyčiai vaiko kambaryje gali pagerinti miegą naktimis.

1. Patogi lova

Idealiu atveju vaiko (taip pat ir suaugusiojo) lova turėtų būti naudojama tik miegui. Bet realybė ideali nebūna. Lovoje mažieji praleidžia daug laiko ne tik miegodami, bet ir žaisdami, skaitydami ar tiesiog ilsėdamiesi. Tad čiužiniai vaikams yra itin svarbi kambario detalė, į kurią būtina atkreipti dėmesį.

Kokybiškas čiužinys turi daug privalumų mažojo fizinei sveikatai. Jis padeda išvengti stuburo iškrypimų, nesukelia raumenų skausmo, formuoja taisyklingą gulėjimo padėtį. Būtent pastarasis privalumas užtikrina geros fizinės sveikatos palaikymą ir vaikui augant.

2. Spinta vaiko kambaryje

Ne paslaptis, kad mažieji mėgsta turėti daug žaislų ir kitų niekučių, kurie dažniausiai mėtosi visame kambaryje. Tai tampa didele problema vakare, kai ateina laikas miegoti. Staiga vaikas užsigeidžia apčiupinėti ir pažaisti su kiekviena smulkmena kambaryje, išsiblaško ir nebenori eiti miegoti.

Tokioje situacijoje gali padėti mažojo kambaryje įrengta spinta. Išsirinkus tinkamą baldą, jame tvarkingai tilps visi žaislai ir niekučiai, kurie gali sutrikdyti vakaro pasiruošimą miegoti. Taip pat tėvai gali sukurti jaukų vakaro ritualą, kurio metu vaikas „paguldo miegoti“ žaislus į spintą. Toks savotiškas žaidimas bus ne tik smagus ir pagreitins užmigimo laiką, bet ir lavins įprotį tvarkytis.

3. Raminančios kambario spalvos

Kiekviena spalva pasąmonės lygmenyje veikia žmogaus nuotaiką. Todėl itin svarbu atkreipti dėmesį į tai, kokios iš jų vyrauja vaiko kambaryje. Kelios raminančios spalvos, kurios puikiai tiks mažojo kambaryje yra žalia, mėlyna, šviesiai violetinė ir ruda. Be teigiamo raminančio poveikio, mokslininkai mano, kad jos turi ir papildomą naudą vaikui.

Žalia, kuri reprezentuoja gamtą ir harmoniją, taip pat gali daryti teigiamą poveikį mažojo skaitymo įgūdžiams. Mėlyna sumažina pulsą ir sulėtina kvėpavimą. Todėl ši spalva ypač tinkama per daug aktyvaus vaiko kambaryje. Šviesiai violetinė spalva padeda sustoti ir pamąstyti apie emocijas. Visgi, jeigu vaikas yra labai jautrus, patariama šią spalvą naudoti tik kambario akcentams. Ruda – klasikinis žemiškas tonas, kuris sukuria pastovumo jausmą.

Pasinaudojus šiame straipsnyje pateiktais patarimais, galima sukurti itin jaukią vaiko kambario atmosferą. Na, o pasistengti šiuo atveju tikrai verta, nes tinkama aplinka labai svarbi geram mažojo poilsiui.