Vaiko baimės

07. Apr, 10:06

norejau paklausti, kaip padet vaikui iveikt jo baimes. is pradziu pati padariau blogai, pagasdinau boba kad ateis ir paims. veliau to jau nekartojau, bet vaikas ta isimine. veliau boba sakydavo kai buvo namie tamsu, ypac kai visur budavo taamsu, o vienam kambaryje ijungdavom sviesa. tada jis rodydavo i ten ir sakydavo boba. po kiek laiko lyg aprimo. dabar vel baisiai bijo, jau dienos metu eina ir rekia boba, boba. nenori likt vienas be manes, seka paskui kur einu. musu tete issvaziaves i uzsieni, namie mes vieni. taip pat turejom problemu su apacioje gyvenanciu senyvu pensininku, kuris negali diena but namie, nes mano 2m vaikas baisia triuksmauja. namie vaikas negali zaisti, su masinom vazinetis, begiot. turi sedet ramiai lyg butu koks invalidas. karta iskviete net policija, kad vaikas diena triuksmauja. po kiek laiko vaikas pradejo bijot net bet kokio triuksmo, ar eis virsuj gyvenantis kaimynas, ar isgirs ka uzdarant duris jis rekia boba ir puola prie maanes. kaip man vaikui padet nebijot, ir ji nuramint. prasau padekit.

11. Apr 2011, 16:36

sweiki,
Vaikams dažnai pasireiškia baimės ir priklausomai nuo amžiaus jos vėliau kinta. Kuo mažesni tuo labiau bijo konkrečių dalykų (bobos, baubo, ryškios mašinos, garsaus žaislo) vėlaiu pradeda bijot abstraktesnių dalykų pvz. garso, tamsos.
Visas baimes dažnai padeda pašalinti augintinis. Gyvūnai veikia terapiškai.
Kitas jau paminėtas geras patarimas- susieti baimę su kažkokiu pozityvu. pvz dabar artėja velykos ir velykų bobute nešioja vaikams dovanas bei saldainius. Jei vaikas bijo tamsos palikit prieblandą, jei sako, jog bijo bobos, sakykit kad nėra ko bijot, nes boba dabar išėjo į parduotuvę pienelio nupirkti ir eis pas savo vaikučius namo. nuolatos pasakokite kaip mylite ir kad niekam neleisite savo vaikučio skriausti.
Ką ir patarčiau padaryti. Joks kaimynas neturi teisės dienos metu drausti Jūsų vaikui žaisti namie, galit kreiptis į ta pačia policiją dėl terorizavimo.

Pagarbiai

07. Apr 2011, 16:05

Mano dukryte turejo baimiu judantiems,garsiai grojantiems zaislams,kazkam,kas gali ateiti(net nezinau is ko ta baime atsirado) . Jei budavo kazkokia jai nezinoma,baime kelianti situacija(pvz.ejimas i darzeli) ,ji istisai klausdavo,ar nieks neateis? Net iki panikos ir baisaus verksmo.Teko duoti net "Sedatif",velai po truputi,jai augant,sios baimes dingo. Cia,ziuriu,labai aisku,is kur pas vaikiuka atsiradusi baime.Ko jis bijo,del ko nerimauja-tai ivardina "boba". Gal reiktu bandyt ta zodi paverst teigiamu,geru ir linksmu objektu? Pradet vadint bobyte,kuri myli vaikiukus ir nesa jiems dovanas?Kazkaip perorentuoti vaika su siuo zodziu 😀 Manau,laikui begant,turetu isaugt....

07. Apr 2011, 10:08

gal galetu patart psichologas, buciau labai dekinga. o gal ir kitu mamyciu vaikuciai bijo ko nors, ir kaip padedat jiems jas iveikt.

07. Apr 2011, 10:06

norejau paklausti, kaip padet vaikui iveikt jo baimes. is pradziu pati padariau blogai, pagasdinau boba kad ateis ir paims. veliau to jau nekartojau, bet vaikas ta isimine. veliau boba sakydavo kai buvo namie tamsu, ypac kai visur budavo taamsu, o vienam kambaryje ijungdavom sviesa. tada jis rodydavo i ten ir sakydavo boba. po kiek laiko lyg aprimo. dabar vel baisiai bijo, jau dienos metu eina ir rekia boba, boba. nenori likt vienas be manes, seka paskui kur einu. musu tete issvaziaves i uzsieni, namie mes vieni. taip pat turejom problemu su apacioje gyvenanciu senyvu pensininku, kuris negali diena but namie, nes mano 2m vaikas baisia triuksmauja. namie vaikas negali zaisti, su masinom vazinetis, begiot. turi sedet ramiai lyg butu koks invalidas. karta iskviete net policija, kad vaikas diena triuksmauja. po kiek laiko vaikas pradejo bijot net bet kokio triuksmo, ar eis virsuj gyvenantis kaimynas, ar isgirs ka uzdarant duris jis rekia boba ir puola prie maanes. kaip man vaikui padet nebijot, ir ji nuramint. prasau padekit.