Širdutės ligos

02. Apr, 05:46

Siuo metu musu mazylei septyni su puse menesiuko. Jau antra menesi pediatre nusiunte pasitikrinti sirdele pas kardiologe ir kardiologe aptiko ovaline skylute priesirdzio pertvaroje. Siandien vel buvome pakartotinai apziurai (praejo beveik sesi menesiai po pirmojo patikrinimo), skylute vis dar tebera. Kardiograma abu kartus buvo gera, todel gydytoja nuramino, kad po kol kas viskas gerai, vel pasitikrinti reikia, kai mazylei bus metukai. Mamytes, ar kas nors susidurete su tokia problema? Ar tos skylutes susitrauke? Ar prireike kokio nors gydymo?

21. Apr 2010, 13:45

tvirtybes jums aiste🌷👍*

21. Apr 2010, 11:34

aciu na gal isauksim visos to tikimes ir su nerimu laukiam antro vizito pas sirdies gydytoja

21. Apr 2010, 11:19

jetau mamos,paskaitau ir pasiurpstu.mano dukrytei lupytes nesuaugimas buvo.operacija dare,sakiau baisu,sunku.o cia sirdeles.bet skaitau ir suvokiu kokios jus stiprios.sveikatos jusu kinderiukam,o jum istvermes.

21. Apr 2010, 10:38

sveikos maytes mums ir yra skylute patikino gydytoja kad viskas iki metuku turetu susitvakyti save bandau itikinti kad viskas bus gerai bet neramu man visviena laukiam metuku eisim antra kart pasitikrinti uzuojauta goduliuk

03. Apr 2010, 20:18

Uzuojauta, goduliuk ☹ Sirdele ir jos ligos rimtas reikalas. Giliai sirdyje man neramu, bet stengiames nepanikuoti ir buti optimistais 😀

03. Apr 2010, 12:40

mes taip pat turim PPD defektuka.mums 9,5men.taip pat gyd mus patikino,kad isaugs.musu seimoje jau buvo skausmingas vienas atvejis-sunus turejo,jam buvo "melynoji",bet 6 metuku mire

03. Apr 2010, 11:47

Na tai lauksim kito vizito pas gydytoja ir tikesimes, kad jau tos skylutes nebebus😀

03. Apr 2010, 11:13

Man sake iki 2 metuku,o straipsniuke iki 3 metuku raso kaži kuo cia dabar tiketi gal info sia...

03. Apr 2010, 11:11

Mane tai nuramino,kad būna taip mažiukams bet iki 2 metuku jai susitvarko,tai viskas gerai,o jai ne tai tada ir liekam-visam...☹

03. Apr 2010, 11:10

Mano dukrytei ta pati problema daug skaiciau info internete cia maza dalis istraukos Aistuk.....

03. Apr 2010, 11:09

Visa ydos eiga ir simptomatika priklauso nuo skylutės dydžio. Iki 30 metų šis defektas niekuo nepasireiškia, vėliau būklė pradeda blogėti. Atsiranda greitas nuovargis, dusulys, dažnesni širdies plakimai (nuo pavienių permušimų iki prieširdžių virpėjimo), dažnos kvėpavimo takų ligos (dažni peršalimai), menka kūno sandara, išblykšta oda. Per pertvaros defektą, dėl didesnio spaudimo, kairiajame prieširdyje dalis arterinio kraujo patenka į dešinįjį prieširdį ir maišosi su veniniu. Didėja kraujo tūris, kurį turi pervaryti dešinysis prieširdis, daugiau kraujo patenka ir į dešinįjį skilvelį ir į plaučius. Šios širdies ertmės plečiasi, intensyvėja kraujotaka plaučiuose. Ilgainiui didėja spaudimas plaučių kraujagyslėse, kuriose atsiranda negrįžtamų procesų, pasunkėja dešiniojo skilvelio darbas: „nepratęs” prie didelių spaudimų jis ima plėstis, išsiplečia ir dešinysis prieširdis, blogiau užsidaro triburis vožtuvas (skiriantis dešinįjį skilvelį nuo dešiniojo prieširdžio). Dalis kraujo sugrįžta į venas, atsiranda kraujo sąstovis jose, skysčių susilaikymas ir tinimai. Susilyginus spaudimams tarp prieširdžių bei pradėjus didėti spaudimui dešiniajame prieširdyje, gali atsirasti veninio kraujo nuosrūva iš dešiniojo prieširdžio į kairįjį prieširdį. 4–39 proc. ligonių PPD gali susitvarkyti savaime, dažniausiai tai įvyksta iki 3 metų. Negydant, būklė blogėja. Vidutinė gyvenimo trukmė – trys-keturi dešimtmečiai, bet yra žmonių, sulaukiančių gilios senatvės. Laiku atlikus operaciją, garantuojama normali gyvenimo trukmė. Negydant vystosi širdies nepakankamumas.

03. Apr 2010, 10:26

Aciu uz palaikyma😀 Reikia optimizmo ir tikejimo ir viskas bus gerai😀

02. Apr 2010, 20:09

mano vyresnelei dukrytei buvo.mes taip pat vazinejom i vilniu santariskese pas kardiologe bet mus viskas susitvarke ir dabar viskas gerai

02. Apr 2010, 20:03

Mano pusseserei buvo ta pati problemėlė... Ir į mokykla jinai retai eidavo, vargo daug tėveliai turėjo, dažnai sirgdavo, bet su laiku išaugo. Dabar jai 20m. ir vaikeli turi, yra vis dar skilutė širdutėi, bet daug mažesnė, žodžiu, išaugs ir viskas bus liux 😉 🌷 Stiprybės jums ir daug sveikatėlės 😉

02. Apr 2010, 19:14

Kaip su gydimu žinau, bet mano draugei ta pati bėda. Ji nuo mažens taip pat turi skylutę dabar jai 18m. gyvena normalų gyvenimą tik tiek kad mokykloj kuno kulturą buvo palengvinta... Sėkmės aiste, stiprybės tau.

02. Apr 2010, 17:46

Siuo metu musu mazylei septyni su puse menesiuko. Jau antra menesi pediatre nusiunte pasitikrinti sirdele pas kardiologe ir kardiologe aptiko ovaline skylute priesirdzio pertvaroje. Siandien vel buvome pakartotinai apziurai (praejo beveik sesi menesiai po pirmojo patikrinimo), skylute vis dar tebera. Kardiograma abu kartus buvo gera, todel gydytoja nuramino, kad po kol kas viskas gerai, vel pasitikrinti reikia, kai mazylei bus metukai.
Mamytes, ar kas nors susidurete su tokia problema? Ar tos skylutes susitrauke? Ar prireike kokio nors gydymo?