Kontraceptines

15. Jul, 01:06

Sveikos,mamytės,

esu naujokė čia ir norėčiau kad patartumėte ir pasidalintumėte savo patirtimi. O viskas prasidėjo nuo to, kad norėjome vaikelio, bet nutarėme šiek tiek palaukti ir pradėjau gerti kontrac.tab., nes mano mėnėsinės būdavo labai gausios, skausmingos ir plius įtarė endometriozę. Tai dabar geriu KT be petraukų, kaip liepė daktarė. Bet....man prasidėjo visokie tepliojimai, ir galvos skausmai, bei nežmoniškas alkis... Kokie būtų pirmieji nėštumo požymiai geriant KT? Nesinori gerti toliau jei netyčia pastojau. Niekas gi neapsaugotas 100%. Beje KT geriu sąžiningai, visad tuo pačiu metu. Būčiau dėkinga jei pasidalintumėte savo patirtimi. ;)

25. Jul 2014, 15:32

spali spirale desiu dabar mano gydytoja atostogauja,o rugsejy isvarom biski,tai nenoriu kad tepliotu,noresiu pasiplezinti ir pan

24. Jul 2014, 10:35

norėjau paklausti tų moterų kurios vartoja jontraceptines tabl.Belara..Kaip jums jos?Ačiū

18. Jul 2014, 14:57

Pasikonsultuokit su medike, ji geriausia žinos jūsų situacija, bet jei norit vaikučių, tai taip ir sakykit gyd. Aš tik galiu pasakyti iš savo patirties, kad geriau nelaukti, tuo labiau, jei ir norit vaikų jau 😀

18. Jul 2014, 11:01

Aš visiškai pritariu Jums 😀 Galvoju kad gal pagersiu dar 2mėnesiukus KT, tada man bus vizitas pas daktarę ir ji žinoma klaus ar aš geriau jaučiuosi, ir tada turėtų jau skirti KT gėrimą su pertraukomis, ir tada aš tiesiog pasakysiu kad norime vaikelio.

Ar tiesiog nutraukti jų gėrimą dabar? kaip manote, Mellisa? 😉 nes man KT realiai sutvarkė tik mėnėsines, o visa kita liko. Gal reikia daugiau laiko...gal neveltui sakė, kad gert 3mėnesius be pertraukos...

18. Jul 2014, 00:04

Šiaip endometriozė lengviausiai gydoma ir įmanoma pastoti iki 25 m., bet kai man buvo jau IV st., tai tikrai buvo ką veikt ir jau vilties nebuvo. Ši liga paveldima. Bijau dėl dukros, negi sakysiu, kad darytųsi vaikų paauglė, nes vėliau gali jų neturėti, eiga šios ligos nenuspėjama, kartais ir 19-20 m. mergina gali sirgti jau IV st.
Namą galima įsigyti ir su pilvuku ar vaikučiu, o su vaiko po namo, jei amžius eina, liga progresuoja, kartais ir neįmanoma. Studijas taip pat galima pasibaigti. Aš vienas studijas buvau baigusi, bet kai nuo gydymų pavargau, tai ėmiausi kitų studijų ir prieš pat galą teko jas stabdyti, nes laukiausi, norėjau tik nėštumu rūpintis, nors iki 15 sav. dar laikiausi įskaitas.

17. Jul 2014, 20:33

Tai va ką aš ir galvojau, kad gal planuoti tą leliuką jau. Nes mano motina irgi serga endometrioze ir kad serga sužinojo tik po mano gimimo, o va su antru pastojimu labai vargo... stengėsi visokiais būdais, ir vitaminus gėrė, ir testus pirko, kada vaisingos dienos kada ne, ir pas daktarus kreipėsi...ir galiausiai tik po 4metelių pagaliau išvydo tas dvi juosteles... 😀 o man 24-eri. Ir esu labai pasimetusi...nes norėjau pirm namo, ir tik tada apie vaikučius galvoti...o dar ir studijos nebaigtos...na žodžiu kažkoks kosmosas.... 😃 gal tiesiog mažiau galvoti ir pradėti veikti/daryti 😃 😃 😃

16. Jul 2014, 23:42 ramiramune

Jei ne Lietuvoje, tai kas kita dėl kategorijų 😀 Dar pagerkit tas KT, gal aprims ir padės 😀 Taip, aš Lietuvoje. Kiek jums metų? Šiaip su endometriozės diagnoze, jei nėra vaikučių, tai geriau iškart juos planuoti, ypač, jei amžius apie 25 m. Nors va mano atveju nepadėjo ir tai, nes pradėjom planuoti, kai man buvo 24 m., bet pastojau tik 28 m. ir tai laimės dalykas mano atveju jau buvo.

16. Jul 2014, 15:23 mellisa

Nuraminote mane, ačiūūū 😉 man tik ultragarsą darė, bet kaip minėjau nieko nerado. Tiesiog sakė kad tie visi skausmai ir požymiai bus endometriozės. Aš užsienyje gyvenu, lankausi poliklinikoje pas daktarą ir jei būna kas rimčiau iškart siunčia i miesto ligoninę. Nelabai supratau jūsų klausimo apie kelintos kategorijos gydytoją? :/ Nesakė, kad jos nuo endometriozės, tiesiog sakė kad jos stiprios ir dažniausiai išrašomos tik pagimdžiusioms, bet mano atveju mol turėtų padėti . Dėl to antra kartą pradėjau juos vartoti. Bet man kažkaip nepatinka tie pašaliniai požymiai...aš nenoriu ju gerti jeigu taip blogai jaušiuosi...o kitos išeities nėra, norint palengvinti endo.skausmus. 😀 o Jūs Lietuvoje gyvenate? smagu pasišnekėti su tom, kurios turi panašius skausmus, ir bent kiek gali suprasti.... 😛

16. Jul 2014, 14:18 ramiramune

Endometriozę nustato tik LP metu, visa kita tik spėjimai. Ultragarso metu ar iš požymių paprastai jau randa III-IV st. endometriozę, bet tada tik parašo, kad įtariama ir daro LP. O šiaip endometriozė labai greitai kinta, man per metus laiko iš III st. perėjo į IV st. Kuriam mieste jūs lankotės pas gyd. ir pas kelintos kategorijos? Jums sakė, kad šios KT nuo endometriozės? Jei ir pastosit, tai tikrai KT nepakenks, apsigimimus neretai lemia ne tai, o be to jei jums tikrai endometriozė, tai kiek metų jau bendrauju su kitom mamom, sergančiom endometrioze, tai negirdėjau atvejo, kad pastotų vartojančios KT. Taip paprastai gali būti tik visiškai sveikoms, bet ir tai labai retai. Aš prieš pirmą pastojimą gėriau ir leidausi daug baisesnius hormonus ir iškart pastojau dar begerdama, mergaitė visiškai sveika 😀

16. Jul 2014, 13:18

Ne, man LP nedarė. Matote pas man lengva endometriozė,palyginus kokia Jūs sirgote, kai apžiūrinėjo mane sakė viskas ten labai gražu, ir kaip ir nieko nerado. Mane kamuoja pilvo skausmai kasdiena, ir nerealiai gausios, skausmingos mėnėsinės. Turiu gulėti lovoje su šilta pusle ant pilvo ir beveik nieko negaliu daryti. Bet KT šiuo atveju mane gelbėja...mėnėsinės daug lengvesnės, bet pilvo skausmai kaip ir kamuoja dar kasdieną, gal tiesiog nebe tokie aštrūs/gili...gal reikia daugiau laiko palaukti. Ypač jaučiu skausmus vakare, ir kas dar iš nemaloniausių dalykų tai vidurių užkietėjimas. Tuštintis realiai žiauriai sunku, ir tik kas antra dieną galiu... Aš geriu Microgynon kontaceptines tabletes. Labai bijau kad geriant KT pastosiu ir tada nepajusiu kad laukiuosi, ir per vėlai nutrauksiu jų gėrimą..ir gali vaikutis apsigimti...to labiausiai bijau. ☹

16. Jul 2014, 12:03 ramiramune

O jums darė LP? Šalutinis poveikis atsiranda irgi įvairiai.
Aš pastojau po 4 m. gydymo ir be galo sunkaus. KT gėriau kokius 1 m. laiko su pertraukom ir tai buvo didžiausia klaida, nes jos tik pablogino viską. Gal dabar yra geresnių, bet abejoju. Kokias KT jūs geriant?

15. Jul 2014, 20:07

Ačiū, atsakiusiom ! 😉
Kas svarbiausia, kad buvau pradėjusi gerti šiuos KT anksčiau ir tada savaitės bėgyje liepė juos nustoti gerti, nes buvo prasidėjusi siaubinga migrena. Tada apsilankiusi ligoninėje, daktarė liepė startuoti vėl su jomis, nes mol jos jos labai geros ir kad gydysim endometriozę tik su jais. Endometriozės stadijos man neįvardino, tiesiog pasakė žiūrėk kaip jausies šiuos 3 mėnesius, kai gersi be pertraukos tuos KT. Na ir aš juos geriu jau mėnesį laiko, ir man jokių šalutinių poveikių nebuvo iki užvakar. Aš manau kad jei atsiranda šalutinis poveikis tada gal reiktų nustoti juos gerti. Nes sunku suprasti kur šalutinis poveikis, o kur nėštumo požymis.

Mellisa, o ar sunkiai pastojote? kiek laiko vartojote KT gydant endometriozę? aš kartais pagalvoju mesti tuos KT ir tiesiog bandyt vaikelį. Nes po to bus vis sunkiau ir sunkiau pastoti... reikės daug pastangų ir laiko.... 😀

15. Jul 2014, 17:20

Sveika, nėštumo požymiai gali būti įvairūs ir dar žiūrint kelinta stadija endometriozės, nes kartais pastojimas jau būna neįmanomas, o požymiai tiesiog šalutinis KT poveikis lyg nėštumo. Jūsų istorija panaši į mano, kai dar norėjom palaukti su nėštumu ir gėriau KT, o vėliau endometriozė, siaubingi gydimai, gydytojų verdiktai, kad tik dirbtinis padės susilaukti vaikų. Na šiai dienai viskas ok, turim 1 m. 10 mėn. dukrytę ir 5 sav. sūnelį 😀