Gimus antram, nesusikalbu su pirmagimiu

19. Sep, 07:19

Labas vakaras. Auginam 4 metuku panele. Gimus sesytei pasidare labai sunku susikalbeti su vyresniaja. Tiksliau pasakius ji neklauso ka mes sakome. Gali desimt kartu sakyti, kad padaryk ta ar ta. Rezultatas tas pats. Jei rengiasi, tai trunka valanda, jei valgo - dvi valandas. Jei kazko neleidi ar neduodi uzeina pykcio banga su pasakymais: as visties pasiimsiu, atimsiu ar iseisiu. Pasidaro labai priesiska. Graziuoju susitarti neina. Ji sugeba taip isvesti is kantrybes, kad arba verkiam kartu arba pliauksteli per uzpakali, bet tai neiseitis. Aciu uz atsakyma

09. Sep 2011, 11:16

vyresneliui 8

09. Sep 2011, 11:16

as ir turiu labai dideliu bedu gimus vaikeliui ,su vyresniuoju..ir taip vaikas problemis buvo o dabar isvis nebesusisnekam..nezinau ko imtis kaip sneket kaip myluot..sian jau ir mokytos apsilankymo is ryto sulaukiau ..apsivoge nuejes i parduotuve..butume atsidure policijoj nes jau atejo apsauginis duomenu..laime tai buvo mokytojos pazystamas..nesimoko isvis per pamokas nieko nedaro..kraupu baisu ir ka daryt? ☹

30. Jul 2011, 13:56

mano sunui greit bus 9m. labai sunkus jo charakteris. manes neklauso, mokykloje vis prisidirba, namie ko nepridirbes taip pat negali.seses tranko. kalbejome ir graziuoju, ir pyktuoju, jokiu rezultatu nera. pries keliata dienu pats sau su zirklemis taip isidure, kad teko vesti siuti. nebezinau jau ko griebtis...

19. Sep 2010, 23:55

Sveiki,
Gimus antram vaikiukui turbūt dkiekviena šeima susiduria su panašiomis problemomis. Ir tą visą vaiko elgesio kaitą galima įvardinti ne kaip dėmesio trūkumą, nors ne retai taip ir yra, bet kaip savo galimybių ir ribų tikrinimą.
Kas liečia dėmesį tai jau kažkurioj temoj minėjau, paminėsiu neišsiplečiant ir dabar, jog vaikas greitai supranta, jog reikiamą dėmesį greičiausiai išgauname blogu elgesiu. Visai nesvarbu koks tas dėmesys, bet svarbu kad jis atkreipiamas.
Kitas svarbus dalykas apie kurį norėčiau plačiau pakalbėt- galimybių ir ribų tikrinimas bei situacijos tyrimas (taip elgiasi ne tik vaikai bet labai dažnai ir suaugę). Kai pasikeičia gyenimas pvz jūsų atveju vaiko gimimas (jei kalbėtume apie suaugusius tai pakitęs svoris, nėštumas, pakitusi materialinė gerovė ar vaiko gimimas). Viskas lyg ir gerai , lyg ir sena vaga bet visa rutina keičiasi: mamytė bučiuoja, myluoja ne tik mane. Ji rūpinasi ne tik manim. Įdomu ar aš jai vis dar rūpiu? Ar aš jai dar reikalinga? Ar ji mane mylėtų kas nenutiktų? Net jei būčiau labai gera ir jos neklausyčiau? Na ir prasideda... noriu-nenoriu, nieko nedarysiu, ne,ne,ne ...
Ir visa tam kad patvirtintumėt arba paneigtumėt laukiamą rezultatą...Aišku geriausia išeitis tai įprastų taisyklių laikymasis, kiek įmanoma vienodesnė rutina ir išskirtinis dėmesys pvz. trečiadienį einam pasivaikščiot. Tik mama ir dukrytė. Visą valandą tik kartu.
Sakote mergaitei kasd mylite? Ssdažnai apsikabinate ir pabučiuojate, na dabar tai sdarykit 2-3 kartus dažniau ir nuoširdžiau. "Nu bet kaip tavo sesutei pasisekė, kasd turi tokia gražia/ protingą/sdarbščią/paklusnią sesutę...." "Pažiūrėk kaip sesė į tave žiūri... Ji turbūt galvoja kada aš užaugsiu tokia kaip mano sesė/ kaip smarkiai aš myliu savo sesę/ kokia graži mano sesutė"
Žinau, kad situacija nėra lengva, bet tik begaline kantrybe, meile, švelnumu ir ramybe įveiksit šitą laikotarpį. Ir pati net nustebsit, kasd labai greitai jis įveiktas 😀

Linkiu sėkmės aukit sveikos ir laimingos

Pagarbiai
Psichologė Vika

19. Sep 2010, 20:38

mano giminaites tokia pat situacija, tiesiog vaikas streikuoja, juk seniau tik jai buvo visas demesys dabar dar vienai lergaitei... nors giminaite kai gime antras vaikiukas pirmajam daugiau demesio teikdavo nei seniau... bet.... manau reikia prasyti pagalbos graziuoju kad ateitu padetu prie sesytes 😀

19. Sep 2010, 20:22

tikrai pasiziurek, yra tokia temike😉

19. Sep 2010, 20:06

ingule,tavo problemele jau yra aprasyta "klausk psichologo" paieskok 😀

19. Sep 2010, 19:21

Noriu paprasyti patatimu kaip su ja bendrauti

19. Sep 2010, 19:21

Noriu paprasyti patatimu kaip su ja bendrauti

19. Sep 2010, 19:19

Labas vakaras. Auginam 4 metuku panele. Gimus sesytei pasidare labai sunku susikalbeti su vyresniaja. Tiksliau pasakius ji neklauso ka mes sakome. Gali desimt kartu sakyti, kad padaryk ta ar ta. Rezultatas tas pats. Jei rengiasi, tai trunka valanda, jei valgo - dvi valandas. Jei kazko neleidi ar neduodi uzeina pykcio banga su pasakymais: as visties pasiimsiu, atimsiu ar iseisiu. Pasidaro labai priesiska. Graziuoju susitarti neina. Ji sugeba taip isvesti is kantrybes, kad arba verkiam kartu arba pliauksteli per uzpakali, bet tai neiseitis.
Aciu uz atsakyma