Širdelių diena vs. Lietuvos gimtadienis

Širdelių diena vs. Lietuvos gimtadienis

27. Feb 2017, 10:13 Ganesas Ganesas

Kaip nebūtų keista, vasaris - švenčių mėnuo. Vasarį mano Ignui suėjo du metukai, taip pat švenčiame ir promočiutės gimtadienį. Žinoma, minimia ir dvi visiems žinomas šventes: Šv. Valentino diena ir Vasario 16-oji.

Šeimos šventės mums yra labai svarbios ir niekada nepamirštame jų paminėti. O kaip yra su kitomis šventėmis? Vaikai dar gerai nesupranta jų prasmės, bet stengiamės paaiškinti, dalyvauti renginiuose.

Pirmiausia, kelios dienos prieš Šv. Valentino dieną, pasakiau Juditai, kad bus tokia šventė. Ji kažką atsiminė iš praitų metų, kažką jau buvo pastebėjusi reklamose televizijoje ir internete. Nusprendėme tai vadinti Širdelių diena. Judita pripaišė atvirukų visiems artimiesiems, dar sukūrė Širdelių dainą. Pačios šventės dieną gaminome daug patiekalų širdelės formos arba paišėme širdeles iš kremų ir padažų. Sulaukę vakare tėčio su gėlėmis ir saldainiais, gražiai pasibuvome.

Išaiškinti, kad tuoj bus kita šventė - Vasario 16-oji - buvo gana sunku. Judita kažkiek jau supranta, kas yra Lietuva, tad legviausia buvo pasakyti, kad tai - Lietuvos gimtadienis. Namuose pasidarėme popierines vėliavėles ir keliavome į minėjimą. Ten giedojo himną, darėme gyvą vėliavą, ragavome kareiviškos košės ir arbatos, dalyvavome žaidimuose. Įspūdžiū tikrai daug.

Juditai tikrai labiau patiko minėti Lietuvos gimtadienį, negu Širdelių dieną, nors visuomenėje sklando kalbos, kad vaikams valstybinės šventės neįdomios. Manau, viskas priklauso nuo pateikimo ir tėvų noro sudominti vaikučius.

Mes mėgstame švęsti. Dabar laukiam Užgavėnių. Manau ne tik vaikams reikia švenčių, tėveliams taip pat smagu pasidžiaugti, truputėlį atitrūkti nuo kasdienybės darbų...