MadMom: Lietuviškos sultys vaikams

MadMom: Lietuviškos sultys vaikams

28. Jun 2017, 12:15 madmom madmom

Šiandien noriu pakalbėti apie vaikų silpnybę - sultis. Ne paslaptis, kad visi vaikai nori skanių ir dažnai saldžių gėrimų. Mūsų namuose nevartojami gazuoti ir saldinti gėrimai, tad vaikai turi didžiulę silpnybę sultims. Sultis mano vaikai galėtų gerti litrais, tad jas tenka riboti, bet aišku norisi ir palepinti savo mažuosius kokybiškomis ir skaniomis sultimis. Šiandien aprašysiu sultis "Marmaluzi", kurios parduodamos mažomis pakuotėmis, pagamintos Lietuvoje, iš lietuviškų vaisių ir yra labai mėgstamos mano vaikų.

 

 

"Marmaluzi" asortimentas labai platus, jie gamina sultis iš lietuviškų vaisių, uogų, taip pat egzotinių vaisų ir vaikiškus kompotus. Šiandien trumpai aprašysiu beveik visus jų gaminius. Man kaip mamai mieliausios ir artimiausios yra sultys pagamintos iš lietuviškų vaisių ir uogų, nes Lietuvoje užaugintas produktas visuomet bus artimesnis tiek mūsų skrandžiui, tiek ir man asmeniškai malonu remti lietuvišką verslą, bei naudoti čia užaugintą produkciją.

 

 

1) Žiemos ir pavasario sezonu mano favoritas yra Obuolių ir šaltalankių "Marmaluzi" sultys. Esu bandžiusi šaldyti šaltalankius ir maišyti į košes su kitomis uogomis ar tiesiog trinti su avietėmis, bet vaikams tokie eksperimentai nepatikdavo ir valgyti jie atsisakydavo. Šios sultys tikrai skanios ir vaikai jas noriai geria. Taip pat, šiose sultyse matyti natūralios šaltalankių nuosėdos, kurios byloja, jog jos pagamintos iš tikrų šaltalankių, o ne iš skonio ekstraktų, taigi prieš vartojant jas reikia gerai suplakti (kaip ir daugumą sulčių). Šaltalankių vaisiai yra vitaminų ir kitų veikliųjų medžiagų arsenalas. Juose yra vitaminų C, B, P, E, PP, folio rūgšties, karotinoidų, sacharidų, organinių rūgščių. Man kaip mamai svarbiausia šaltalankių savybė yra tai, kad jie stiprina imunitetą, nors literatūroje galima rasti ir kitų jų gerųjų savybių, pradedant mažakraujystės gydimu ir baigiant lapų naudojimu plinkant. Šaltalankiai yra tikra super uoga! Todėl šios sultys yra mano topų viršūnėje!

 

2) Obuolių ir aronijų "Marmaluzi" sultys man skamba gana egzotiškai. Aronijos neauga nei pas mano nei pas vyro tėvus, tad jų vaikai su maistu negauna, o kartais pasilepina šiomis sultimis iš buteliuko. Aronijos turtingos vitaminų C, P, B1, B2, B6, E, K, beta karoteno, makro ir mikroelementų (geležies, vario, boro, mangano, molibdeno, fluoro), cukrų (fruktozės, gliukozės, sacharozės), taninų ir pektinų. Kiek žinau aronijos turi stiprų, kartais net gerklę sutraukiantį skonį, jei yra nuskinamos netinkamu laiku. Šiose sultyse tokių skonių nerasite, jos yra saldžios ir gardžios. Vaikams labai patinka tamsi jų spalva, o ypač jomis teptis rūbus. Na, ką padarysi, svarbu, kad geria ir kad skanu!

 

3) Močiutės primoko, o mamos negamina. Kas? Kompotas! Mano vaikai pas močiutę Editą visada gauna kompoto, o namuose... Aš jo tiesiog negaminu. Jei vaikai paprašo kompoto, tai išvirimas trunka apie 20 minučių, po to vėsinimas, o vaikų kantrybė kaip žinia ne geležinė... Tuomet į pagalba mums skuba "Marmaluzi" džiovintų vaisių kompotas. Kaip mama tikrai nematau jo vartojime nieko baisiai blogo, ypač todėl, kad jame nėra pridėtinio cukraus, t.y. pagamintas taip, kaip aš gaminčiau namuose. Sudėtis taip pat gana džiuginanti, nes mano vaikams dažnai pasitaiko vidurių užkietėjimas, tai kompotas su slyvomis yra visai nebloga alternatyva, kai vaikams atsibosta slyvų tyrelės.

 

 

4) Įvairių vaisių ir morkų sultys "Marmaluzi" tikrai labiau mėgstamos nei namuose spaudžiamos sultys su morkomis. Puikiai subalansuotas skonis ir saldumas mėgstamas abiejų vaikų. Namie išspaustų su morkomis negeria, o šias geria kuo puikiausiai. Na ką... Skonis juk skonio reikalas!

 

5) Aišku, vienintelės ir nepakartojamos, tos, kurių niekad neatsigeria namie, tos, kurias visada užsisako kavinėje mano vaikams yra obuolių sultys. Taip pat ir su "Marmaluzi" obuolių ir švelniomis obuolių sultimis... Jos iš spintelės visą laiką pranyksta pirmos. Nesvarbu, kad močiutė įdeda naminių obuolių sulčių, bet iš mažo buteliuko jos juk daug skanesnės?!?!

 

 

6) Taip pat neretai nusiperkame ir nektaro, kurios patinka visiems vaikams, kurie mėgsta valgyti ir gerti saldžiai - "Marmaluzi" vynuogių nektaro! Aišku, manau, kad lietuviškos sultys yra daug pranašesnės už šias, vien dėl regioninio tinkamumo, bet mes nevengiame pasilepinti ir šiuo gėrimu. Taip pat noriu paminėti, kad šis nektaras yra papildomai saldinamas, tad tikrai patiks visiem saldumynų mėgėjams. Aišku, jei vengiate fruktozės, tuomet šias sultis matyt apeisite. :) O skaniausios jos, kai yra geriamos per šiaudelį! :)

 

7) Dar vienas mano favoritas, kai baigiasi šaldytos uogos yra "Marmaluzi" obuolių ir mėlynių sultys. Skonis gaivus ir daugybė vitaminu. Vaikams labai patinka šių sulčių spalva, nes dažnai pasirinkimai vyksta pagal spalvą, tad džiaugiuosi, kad ir be mano raginimo, mano vaikai renkasi lietuvišką produktą! Šios sultys gaminamos ne iš mėlynių sulčių, o iš tyrės, tad išsaugomos ir skaidulinės medžiagos.

 

 

8) Skonis yra skonio reikalas, bet mano vaikai niekaip nesusidraugauja su daržovių sultimis. Ne išimtis ir "Marmaluzi"obuolių, morkų ir moliūgų sultys... Na bent jau pabandėme ir įsitikinome, kad nepatinka. Tiesa, aš ir pati nemėgstu moliūgų, tai gi gali būti, kad mano vaikų skonis moliūgams nėra suformuotas ir šis produktas jiems atrodo keistas ir neskanus, nes jo niekada nevalgome.

 

9) Dar vienas derinys - saldumo bomba yra obuolių ir bananų sultys. Asmeniškai man - jos šiek tiek per saldžios, bet vaikai jas labai mėgsta. Drįsčiau teigti, kad jos mėgstamos labiau nei tikri bananai, nes turi švelnią rūgštelę nuo obuoliukų.

 

10) "Marmaluzi" obuolių ir kriaušių sultys su minkštimu taip pat gaminamos iš lietuviškų vaisių ir labai artimos mūsų kraštui, nes matyt daugumos mūsų soduose auga obuoliai arba kriaušės. Vaikai šias sultis tikrai mėgsta, man tai labai keistas jausmas, kad jos su mikro grūdeliais. Tikrai smagiai geriasi nesuskaičiuojamais kiekiais, tad perkame iškart po kelis vnt. Juk vieno buteliuko sesė ir brolis pasidalinti niekaip negali. :)

 

11) Pirmos nuotraukoje, bet paskutinės apraše: "Marmaluzi" persikų sultys. Taip pat tolimos mūsų kraštui, bei retai mūsų namuose matomo vaisiaus, tai gi manau, kad retkarčiais raciono paįvairinimui tikrai tinkamos. Šios sultys taip pat be proto saldžios ir gana tirštos, tai kaip aš sakau: atsigėrė ir pavalgė. :)

 

Taip pat noriu priminti, kad sultys taip pat yra maistas, tad išgėrus jų didesnį kiekį nereiktų nustebti, kad vaikas nebenori pietų ar vakarienės. Gydytojų rekomendacijos pataria sultis riboti, tad net nežinau ar vaikas gali išgerti litrinę sulčių pakuotę? Todėl man labai patinka šios, jau sunormuotos sultys, nes žinau, kad vaikas gaus sveikas, lietuviškas ir kokybiškas sultis, o ne cukraus ir vandens mišinį.

 

Mano blogas visą laiką laukia jūsų, tai pat mane galite sekti facebook paskyroje ir instagram profilyje, kviečiu jungtis ir prie naujos facebook grupės apie pirkinius iki 5 eurų, į kurią keliu savo radinukus iki 5 eurų ir labai laukiu jūsų!

 

Iki, Greta

madmom madmom 02. Jul 2017, 01:06

Sveiki, peržvelgiau sudėtį, tai jos gaminamos tiesiog iš obuolių sulčių ir vitamino C (askorbo rūgšties): http://www.marmaluzi.lt/produktai/kudikiu-maistas/100-obuoliu-sultys/ Todėl ir manau, kad jos yra pranašesnės už sultis iš koncentrato, kurias parduoda pakuotėse. Marmaluzi gaminamos iš lietuviškų obuolių, tad jos tinkamos mūsų regijonui. Tikrai yra kelios Marmaluzi sultys, kurios gaminamos iš koncentrato, bet būtent obuolių tai ne iš koncentrato, taip pat sultys su uogomis gaminamos iš uogų tyrės ir net gi matosi natūralios nuosėdos. Mum šios sultys patinka ir čia tik mano nuomonė, kad jos geros 😀

Sonrisita Sonrisita 28. Jun 2017, 16:42

Kiek pamenu, net į sudėtį įeinačios obuolių sultys Marmaluzi yra iš koncentrato... Kuo jos geresnės už kitas sultis iš koncentrato?