Blynų diena ir Tulpių diena, bei Kovo 11-oji

Blynų diena ir Tulpių diena, bei Kovo 11-oji

11. Mar 2017, 08:52 Ganesas Ganesas

Neseniai dalinausi įspūdžiais apie vasario šventes: Širdelių diena vs. Lietuvos gimtadienis, tuomet dar nebuvome pažymėję Užgavėnių. O dabar dar atėjo ir Moters diena, bei rytoj minima Kovo 11-oji.

Švenčių daug, tik spėk lankyti renginius. O dar ir Kaziuko mugės. Tiesa, turime ir šeimos narių gimtadienių. Todėl vaikai net nespėja atsikvėpti ir vėl akyse žiba ugnelės.

Kokia gi šventė vaikams patinka labiausiai? Tikrai didelį įspūdį mums paliko Užgavėnės, Juditos vadinamos Blynų diena. Darėmės kaukes, dalyvavome renginiuose, kur šokome, valgėme blynus ir deginome Morę. Vis pamąstau apie tokių pagoniškų švenčių svarbą prieš krikščioniškąsias. Bet tradicijos yra tradicijos.

Moters dieną Judita pavadino Tulpių diena, nes visur visur tądien buvo tulpės. Ji sakė, kad tai gal ir gražesnė gėlė negu rožė, bet jai vis tiek rožė yra geresnė.

Rytoj laukia dar viena šventė. Taip pat keliausime ir į Kaziuko mugę Kaune. Iš tikrųjų, čia susidūriau su tokia situacija: jeigu Vasario 16-ąją vadinome Lietuvos gimtadieniu, tai kaip reikėtų vadinti Kovo 11-ąją? Keturmetei nelengva paaiškinti istoriją, visus įvykius, politiką... Prieš porą dienų dalyvavome mūsų miestelio renginyje, kur formavome herbą ir paminėjome rytojaus šventę. Judita galvojo, kad vis dar švenčiame Vasario 16-ąją...

Apibendrinus visas neseniai žymėtas šventes, vaikams labiausiai patiko Užgavėnės, bet tikrai įsiminė ir Lietuvos gimtadienis, kuris švenčiamas du mėnesius iš eilės ;)

 

Ganesas Ganesas 21. Mar 2017, 09:33 Loreta_K

O kiek metų jūsų vaikams? Nes mums dar sunkoka tikrais vardais vadinti 😀

Ganesas Ganesas 21. Mar 2017, 09:33 Raudonas balionėlis

Mums irgi smagu 😀

Loreta_K Loreta_K 11. Mar 2017, 17:33

Kaip smagiai leidžiat laiką 👍😉 Žinot, labai panašiai šiandien susimasčiau ir aš, mes su vaikais ir liepos 6 ir vasario 16 dieną, kepėm tortą ir šventėm Lietuvos gimtadienį, tai šiandien manęs sūnus paklausė kaip čia taip Lietuva turi tris gimtadienius? 😃 Tai nusprendėm šventes vadinti tikraisiais vardais .. 😃

Raudonas balionėlis Raudonas balionėlis 11. Mar 2017, 15:27

Labai smagu, kad švenčiat visas šventes! 😀