Aš nieko nenorėjau girdėti apie gimdymą

Aš nieko nenorėjau girdėti apie gimdymą

26. Feb 2010, 08:00 sangulia sangulia

 

Aš esu iš tų moterų, kurios nepakelia skausmo, todėl vien pagalvojusi, kad man reiks gimdyti, akyse pasirodydavo ašaros. Tačiau mane guosdavo vyras, kuris sakydavo, kad ne tokios pagimdo, o tu juk stipri.

 

Vyras sakydavo, jog tik dienelę paskaudės, o po to viską pamirši ir džiaugsiesi motinyste. Slinko dienelės, pilvukas didėjo, o aš džiaugiausi Dievo dovana – savo angelėliu pilvuke. Visą informaciją apie gimdymą mano smegenis tiesiog blokavo, aš stengiausi negirdėti, kai sakydavo, kad skaudės, kad moteris po gimdymo lyg viena koja karste.

 

Todėl net nekilo jokia mintis lankyti gimdymo kursų ar skaityti internete, kaip vyksta gimdymo procesas. Aš tiesiog džiaugiausi gyvenimu, o apie gimdymą negalvojau.

 

Ir štai atėjo terminas gimdyti, nuvažiuoju pasitikrinti ir sutinku ginekologę, kuri širdyje paliko daug baimės, o akyse ašarų. Ji neturėjo kantrybės su manimi žaisti, todėl apžiūra buvo skausminga, o dar tie žodžiai, kaip šiandien pamenu: „juk čia tik du mano pirštai, o tau taip skauda, o kai gimdysi, vaiko galva juk didesnė nei pirštai“.

 

Grįžusi namo ilgai verkiau, o vyras vėl guodė, sakė, neklausyk ir nesinervink, pagalvok apie mažylę.

 

Išaušo ta lemtingoji diena, mano gydytoja viską išsamiai paaiškino, koks procesas vyksta moters organizme, nuramino, kad tikrai viskas bus gerai ir jau vakare laikysiu mažylę ant rankų. Gimdyme dalyvavo vyras, mano pagalbininkas, jo buvimas šalia mane labai ramino, o ir pagalbos nemažai suteikė.

 

Kai suimdavo sąrėmis, įsitverdavau stipriai į ranką ir gyliai kvėpuodavome. Taip pat padėjo ir daktarės palaikymas, kuri kartojo „šaunuolė, kaip gerai kvėpuoji“.

 

Antrą kartą laukiantis, manau, tikrai nebus nei baimės, nei nežinomybės. Šiandien prisimenu teisingus žodžius, kad paskaudės juk tik kelias valandėles. Taip ir buvo, o visas skausmas pasimiršo, kai Adriją paguldė man ant krūtinės.

 

Apie naująjį konkursą skaitykite čia:

Kaip įveikiau gimdymo baimę

 

{smallpic:z}

 

27. Feb 2010, 21:46

Po gimdymo pasimiršta vistiek, aš kantri buvau, nei nešaukiau, bet jau ir išsekus buvau . . .

26. Feb 2010, 22:33

as taj po gimdymo is vis nevalgiau kazkur dingo apetitas...

26. Feb 2010, 22:32

man irgi tajp sake akusere: ko cia sako inksti juk cia tik du mano pirstai taj ka per gimdyma tada darysi???

sun sun 26. Feb 2010, 19:53

liuks 😀 jo tas skausmas pasimiršta ...dar kaip po gimdymo atmintis sublogeja.......😃 (gal nevisoms)

26. Feb 2010, 15:35

aga...................... skausmas maziuka isvydus izgaruoja kaip kamparas 😀 saunuole tu

26. Feb 2010, 15:07

as ir is kart po gimdymo valgiau kaip nevalgius menesi:]o vyras kamputi ant kedes miegojo,varksiukas,po gimdymo atsigavau visai miegoti nenorejau tik ziureti ir buti kartu su mazyliu;]

26. Feb 2010, 13:56

palaikymo reik

26. Feb 2010, 12:43

Grazi istorija,saunuolis vyras kad taip palaike 😀

sangulia sangulia 26. Feb 2010, 11:15

Teisingas pastebejimas apie stomatologa, as po gimdymo vyrui ir tevam sakau, nera nieko baisiau uz dantu skausma, kai savaitgali nedirba tavo stomatologe. O geriausia kai gimdymo metu skambina mano tevelis apsiverkes ir klausia skauda, sakau ne teveli niezti, tu nebliauk, o eik man valgyt gamint, nes as alkana, noriu karstos vakarienes.O jau po gimdymo tetukas ir mamyte sedi mano palatoj abu apsiasaroje, sakau ko bliaunat jau sveikinti reik o nebliauti, nusivalo asaras ir tetis sako nu tu saunuole ir kaip gerai atrodai kaip negimdzius. Sakau valgis karstas, laikykit adre o as kaposiu vakariene. Pavalgiau dar i dusa nuejau, visi tik apstulbe iskur tiek jegu, nes vyras kaip vos ant koju laikesi o pas mane antras gyvenimas prasidejo😀Dabar sakau pagimdysiu vyreli tau nors 5, bet kas augins nebent tu😀

26. Feb 2010, 11:11

saunuole mamyte nera ko klausyti tu bobuciu pasaku ir save nervinti,kiekvienai gimdimas yra indvduolus ir skausmas skirtingas. vienom skauda kitos nieko nejaucia.tik gaila,kad yra tokiu gyditoju kurios nenuramina,o dar labjau sunervina.

26. Feb 2010, 10:09

gražiai parašyta 😉 taip, pirmąkar gimdant būna nežinomybė 😀

26. Feb 2010, 10:05

Tėvelio palaikymas daug ką reiškia😀

26. Feb 2010, 09:10

tik saremiai buna skausmingi o pats gimdymas netoks baisus pvz man stument visai neskaudejo nera ten taip jau baisu as pas dantiste labiau bijau eit nei prasidejus gimdymui nors gimdziau pirma karta

26. Feb 2010, 08:29

Šauni istorija.

26. Feb 2010, 08:14

Labai grazi istorija, ir teveliai tikri saunuoliai. Kaip tik dabar laukiuosi, ir nors bus jau trecias gimdymas, bet si istorija labai teigiamai mane nuteike 😀