Išprotėsiu – kūdikis naktimis nuolat prabunda

Išprotėsiu – kūdikis naktimis nuolat prabunda

03. Apr 2018, 11:23 Gildutė Gildutė

Išprotėsiu, kaip noriu miego! Tokią frazę man teko kartą pasakyti vyrui po to, kai mažylė tris mėnesius naktimis keldavosi kas valandą ar net 20-30 minučių. Šis periodas truko nuo tada, kai jai suėjo 3 mėnesiai.

Pirmus tris mėnesius kūdikio miegas buvo „idealus“. Mergytę užmigdydavau apie 20:00-20:30 ir atsikeldavo apie 9:00 naktį prabudusi vos vieną kartą atsigerti. Džiūgavau, kad galiu normaliai išsimiegoti ir tiek daug nuveikti vos su naujagimiu, o vėliau dviejų mėnesiu kūdikiu. Bet suėjus trims mėnesiams situacija pasikeitė radikaliai. Mergytė naktimis pradėjo keltis kas valandą ar net kas pusvalandį. Pirmomis dienomis maniau, kad galbūt tai augimo šuolis. Antrą savaitę save raminau, kad galbūt kalasi dantukai. Nesulaukus jų, trečią savaitę apkroviau savo stalą knygomis, o interneto naršyklę tab‘ais apie „blogą“ kūdikio miegą.

„Idealus“ ir „blogas“ miegas rašau kabutėse, nes „idealaus“ kūdikio miego nebūna. Nebūna ir „blogo“ miego, nes kūdikiai tik iš mūsų, suaugusiųjų, perspektyvos miega „blogai“. Tai reiškia, jog jie naktį dažnai keliasi, daug vartosi, liečia veiduką ir žadina save, per sapnus surėkia ar sukniuksi. Tačiau visa tai yra normalu. Mažas vaikelis per dieną patiria tiek daug įspūdžių, kad naktį ramiai miegoti jam tiesiog neįmanoma. Kasdien jis supranta vis daugiau ir net leisdamas laiką toje pačioje aplinkoje, apsuptas tų pačių žaislų ir nuolat matydamas gerai pažįstamą mamos veidą jis atranda vis daugiau.

Skaitydama įvairius straipsnius ir knygas išbandžiau keletą švelnių metodų, kaip „pagerinti“ savo kūdikio miegą. Bandžiau prieš miegą daugiau pamaitinti (žindydama siūlydavau abi krūtis), prieš miegą numaudyti, labiau išvarginti kūdikį vakare darant mankšteles (bet ne per daug, nes pervargęs kūdikis miega dar neramiau), gerai išvėdinti kambarį ir migdyti aklinoje tamoje, naktį jai prabudus iškart nesiūlyti krūties, o supti (turime lovelę su lingėmis, o kartais ir perdėdavau ją į vėžimą) ir t.t. ir pan. Žodžiu, išbandžiau daugybę švelnių būdų, kaip mažylę priversti naktį miegoti ramiau. Ko nebandžiau ir negaliu apie tai diskutuoti, tai yra metodas, kai kūdikis paliekamas išsiverkti vienas tamsoje, tam kad pats ale išmoktų nusiraminti. Šiam būdui nepritariu ir nepritarsiu, tad diskutuoti nėra ką.

Tai ką gi daryti naujoms mamoms, kurios nori tik vieno dalyko – pagaliau išsimiegoti? Visų pirma, apsišarvuoti kantrybe. Šis periodas praeis, pažadu, ir tos kelios ar keliasdešimt nemigos naktų pasimirš. Laikas bėga taip greit, kad net nepastebėsite, kai dėl vaiko vėl imsite nemiegoti tada ,kai lauksite grįžtančio iš vakarėlio. Be to, prie visko priprantama, tad „zombiuoti“ irgi priprasite.

Keletas būdų, kurie man padėjo greičiau nuraminti mergytę naktimis ir neišprotėti per šį neramaus kūdikio miego periodą:

  • Prieš migdant kūdikį gana tvirtai suvyniokite jį į ploną medvilninį audinį, tuomet jis savęs nežadins rankytėmis ir greičiau įmigs po naktinio prabudimo.
  • Nuimkite vieną kūdikio lovelės šoninę tvorelę ir pristumkite ją prie savo lovos. Kūdikiui prabudus galėsite pati prie jo prisislinkti ir gulėdama pamaitinti. Taip jo neišbudinsite ir pati galėsite snausti. Nesiūlau kūdikio migdyti jūsų lovoje dėl saugumo, galimo kūdikio perkaitimo ir kad išlaikytumėte asmeninę erdvę su vyru.
  • Nusnauskite dieną, kol kūdikis miega. Net ir turėdama daugybę namų ruošos ar kitų darbų, rasite bent 15-30 minučių nusnausti dienos metu. Užteks ir tiek, kad atgautumėte jėgas. Be to, siūlyčiau numigti ant sofos, sėdmaičio ir patogaus krėslo. Taip pravirkus kūdikiui bus lengviau atsikelti nei iš šiltos ir minkštos lovos.
  • Vadovaukitės savo nuojauta. Kiekvienas kūdikis yra skirtingas kaip ir jo mama. Tad atraskite jums tinkamiausius metodus ar eksperimentuokite naujais švelniais būdais.

Šiandien mano mažajai sukanka 6 mėnesiai ir jau dvi savaitės kaip naktimis ji keliasi vis rečiau. Kadangi taip įpratau naktį dažnai keltis, dabar jau man, anksčiau dėl miego galėjusiai padaryti viską, na, beveik viską, užtenka kelių valandų miego naktį. Dieną taip pat nebereikia pogulio, tad lieka laiko rašyti Jums.

Šiam kartui tiek. Einu švęsti dukros pusgimtadienio, o jums -

 

saldžių sapnų!

Gildutė

 

Gildutė Gildutė 03. Apr 2018, 16:23 Kristina B.

Haha, kaip taikliai 😃

Kristina B. Kristina B. 03. Apr 2018, 13:09

Na, panašu, kad Jūs esate gyvas įrodymas, kad miegas - tėra keistas ir nedaug tereikalingas įprotis 😃