10 dovanų idėjų lankant naujagimį

10 dovanų idėjų lankant naujagimį

29. May 2018, 10:35 Gildutė Gildutė

Lankant vos gimusį kūdikelį neretai susiduriama su dovanų idėjų trūkumu. Kartais sunku nuspėti, ką tėveliai jau turi įsigiję ir ko verčiau nedovanoti. Arba kas galėtų jiems patikti bei būti reikalinga. Tad dalinuose idėjomis, ką galima padovanoti naujagimiui ar kūdikiui.

  1. Didelis rankšluostis su gobtuvu arba vonios žaislai. Galbūt tėvai dar nebus spėję šių daiktų įsigyti, o buityje kasdien tai puikiai pravers prausiant, maudant vaikutį.
  2. Vokelis miegui ar pižama. Naudinga dovana, plius vokelis dažniau praverčia nei antklodė, kadangi vaikutis ją gali nusispardyti.
  3. Kramtukai. Turbūt kiekvienam kūdikiui kramtukai yra tiesiog būtini, ypač kai jiems pradeda niežėti dantenos. Siūlau rinktis kramtukus vietoj pliušinių žaislų, kurie kūdikiui dar ilgą laiką nebus tokie įdomūs.
  4. Indų rinkinys. Dar teks kiek luktelti, kol kūdikis pradės naudotis indais, tačiau jau labai greitai galės pradėti su jais žaisti – kramtyti plastmasinį ar „groti“ metaliniais šaukšteliais.
  5. Pripučiamas kūdikių baseinas. Puiki pramoga kūdikiams vasarą lauke. Taip pat gali būti naudojamas žaisti kambaryje jį pripildžius spalvotais kamuoliukais ar tiesiog kitais žaislais.
  6. Žaisliukas su vardu. Labai miela dovana, kuri patiks ir mamos. Be to, tai gražus prisiminimas, kurį vertėtų išsaugoti ir vaikučiui užaugus.
  7. Rėmelis nuotraukai. Gali pasirodyti banali dovana, bet turbūt kiekviena mama padarys tūkstančius vaikelio nuotraukų, tad bent vieną iš jų verta įsirėminti.
  8. Varpelis ar kitas muzikos instrumentas. Kol vaikutis dar visai mažas, galėsite jam ramiai groti, raminti jį prieš miegą. O kūdikiui paaugus, muziką galės skleisti ir jis pats.
  9. Bodžiukas ar kiti rūbai. Tai bene dažniausiai dovanojama dovana. Ji tikrai reikalinga, tik siūlau pirkti didesnių dydžių rūbelius, nes mažesnių tėvai jau turbūt bus patys įsigiję. Be to, naujagimiai labai greitai išauga rūbelius, tad pradžiai daug jų tikrai nereikia.  
  10. Dovana mamai. Gimus vaikeliui visas dėmesys tenka jam. Ir tai normalu. Bet kartais nepamirškite ir mamos. Padovanokite jai gėlių ar tiesiog kažko sveiko, kas padės atsigauti po gimdymo ir sustiprins organizmą.

 

Gildutė