Kavos terapija mamai, kavos keramika visai šeimai

Kavos terapija mamai, kavos keramika visai šeimai

16. Sep 2019, 13:16 Mamatest Mamatest

Pasisemti idėjų, ką veikti namuose su vaikais šiandien nėra sunku. Internete daug gerų minčių, jomis dalinasi įvairūs portalai, blogai. 

Taip vieną dieną atradau kavos keramiką. 

Kavos mes namuose tikrai turim, anksčiau tirščius pildavau lauk, arba panaudodavau naminiam šveitikliui arba gėlėms tręšti. O dabar pamėginom pasigaminti iš jos indelį! 

Tam prireikė tik kavos tirščių ( juos išdžiovinau, kad neliktų vandens) ir bičių vaško.

Aišku, vaškas reikalingas karštas, be to jis greitai stingsta, tad dirbti reikia atsargiai ir greitai, tad netiks mažiukams, bet vyresniems priešmokyklinukams ar pirmokėliams visai nebloga keramikos pamokėlė. 

Ištirpintą vašką sumaišome su kava, kol gauname vientisą masę. Tada ji jau nebūna karšta, galima minkyti. Dirbti reikia greitai, nes stingsta žaibškai. Bent jau mums, nes kiekis buvo mažas.

 Išminkytą "tešlą" klojame į iš anksto pasirinktą formą ( geriausia ją iškloti maistine plėvele, bet nebūtina) ir lipdome pagal kontūrą. Galima dar iš viršaus prispausti mažesne formele, kad paviršius būtų lygus iš visų pusių. Mes naudojome du indelius užkandžiams. Išspaudžiame, išformuojame norimą formą, sulyginame kraštus ir paliekame stingti.

Gaunasi visai simpatiškas gaminys. Pakankamai patvarus ir tinkamas laikyti riešutams ar saldainiams, smulkmenoms kaip papuošalai ar aksesuarai plaukams.

Vienintelė taisyklė - nelaikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes visgi vaškas.

Mūsų lėkštutė buvo tik bandomoji, nes neturėjome daug vaško, tad gavosi gan šleivoka, pritrūkome daugiau masės užbaigti krašteliams. Bet procesas visai patiko. O namai kaip skaniai kvepėjo!

Eiga:

Kava

Bičių vaškas

Indeliai

Plėvelė

Tirpiname vašką garų vonelėje

Minkome "molį"

Spaudžiame formą tarp indelių

  

Turime lėkštutę

gabi25 gabi25 19. Feb 22:15

Sveiki, Jums rašo vadybininkė Gabija Medeinė Kukevičiūtė, dizainėrės Rūtos Kukevičienės dukra. Smagu ir sveikintina, kad radote Eko Dizaino studiją (https://www.facebook.com/ekodizainostudija/) ir jos vieną iš kuriamų produktų, rengiamų edukacijų, bet autorinės teisės priklauso būtent šiai studijai, kuruojamai mamos ir dukros dueto. Todėl maloniai prašome mus nurodyti.
Tačiau šaunu, jog eksperimentuojate bei adaptuojate techniką pagal save 😀
Ačiū už supratingumą.
(p.s.: nuorodą į tinklapį matote, galite drąsiai mus pasikviesti surengti unikalias dirbtuves Jums ir Jūsų draugams, artimiesiems, kaina - prienama)

Mamatest Mamatest 16. Sep 2019, 18:26

Ačiū 😀

jaldija jaldija 16. Sep 2019, 15:09

Kokia šauni idėja👍👍👍
Puikiai jums gavosi👍