Kaip Augustė nugalėjo askarides...brrr

Kaip Augustė nugalėjo askarides...brrr

01. Jul 2010, 08:00 S@ndra S@ndra

Su šiomis parazitinėmis kirmėlėmis mums teko susidurti pavasarį. Ilgai galvojau, ar parašyti straipsnelį apie tai, bet vis delsiau. Galbūt klydau, gal reikėjo apie tai prabilti anksčiau.

 

Vis paskaitinėdavau kituose forumuose apie šią ligą ir širdį suspausdavo pamačius, kaip yra užgauliojami žmonės, viešai prabilę apie savo problemą. Daugiausiai pasakyta buvo, jog žmonės, turintys askaridžių, yra asocialūs ir netvarkingi, tačiau tai netiesa. Ši liga nėra priskiriama kažkuriai vienai socialiniai grupei ar amžiui.

 

Su tuo susidūriau ne aš ir ne mano vyras, o mūsų dukra Augustė.

 

Buvo eilinė graži diena. Kaip visada tėtis darbe, o mes toliau iekojome naujovių žaidimuose. Įprastas mergaitės dienos rėžimas: prausimasis, valgymas, žaidimai, pažintiniai pasivaikščiojimai lauke. 

 

Augustė buvo linksmutė, gerai nusiteikus, apetitu nesiskundė. Įtarimą truputį sukėlė, kai mažiukė žaisdama atsitūpė, susiėmė už pilvuko ir sudejAvo. Pagalvojau: matyt pučia pilvuką.

 

Žaismingai atlikome pilvuko masažiuką, panelė išsituštino, bet nieko neįprasto nepastebėjau. Nudundėjo į lovytę savo saldaus miegelio, atsikėlusi pareikalavo valgyti, suskubau savo mažai nekantruolei paduoti užkandėlės

 

Vis pačiupdavo sau už užpakaliuko, maniau, kad vėl atliko savo "rimtąjį" reikaliuką, tad nuskubėjom atlikti eilinės visiems gerai žinomos procedūros. Deja, nuėmus sauskelnes pamačiau tai, ko visai nesitikėjau.

 

Ten visame gražume kaip įmanydama rangėsi askaridė. Didelė, maždaug 8-10 cm ilgio (tiesa, ji visa dar nebuvo spėjusi išlįsti, apie 1 cm dar buvo užpakaliukyje, teko pačiai ją kuo greičiau pašalinti).

 

Per kūną perėjo šiurpulys, išpylė šaltas prakaitas, didžiulis išgąstis ir nežinia. Tai buvo man lyg košmaras, iš kurio sunkoka pabusti. Man vien nuo minties, jog mano mažos mergaitės pilvelyje gyveno toks "sliekas", darėsi silpna (o ji tikrai visiškai panaši į slieką, tik ne su tokiais ryškiais nareliais ir daug slidesnė, bent jau taip man atrodė).

 

Kadangi buvo šeštadienio vakaras, gydytoja nedirbo, tad nieko nelaukusi puoliau skambint seselei. Neatsiliepė. Dar didesnė isterija. Skambinau mamai vos neverkdama, o mama taip ramiai, lyg čia būtų visiškai normalus dalykas, ramino mane, kad taip daug kam būna, pagers vaistukų ir praeis.

 

Visai nepasijaučiau ramesnė, todėl įnirtingai skambinau seselei, atsiliepė, o ji lygiai taip pat ramiai kalbėjo ir paaiškino. Pasirodo, tokio amžiaus vaikams tai visai normalus dalykas. Mažieji tyrinėtojai, mažieji ragautojai, čiupinėtojai, nenuostabu, kad užsikrėtė askaridėmės.

 

Paaiškino, jog tai nėra mirtina liga ir jei nebūtų kirmėlė išlindus - toliau sau ramiai gyventume. Tiek vaikai gyvenantys kaime, tiek mieste gali jomis užsikrėsti, niekas nuo to nėra apsaugotas, bet saugotis reikia. Svarbiausia - švarios rankytės.

Palaukėme pirmadienio. Nuvykome pas gydytoją, išrašė vaistukų nuo askaridžių, nes garantavo, jog kiaušinėlių tikrai bus pridėta ir negydomi galės toliau sau saugiai gyventi vaiko pilvelyje.

 

Vaistus reikėjo gerti tik dvi dienas po vieną tabletę prieš miegą. Vis baiminausi išvysti tą besiraitančią kirmėlę vėl, tačiau mano džiaugsmui to daugiau nebuvo.

 

Po 10 dienų atlikome išmatėlių tyrimą dėl kiaušinėlių, jis taip pat buvo neigiamas. Valio, dukrytė sveika, kirmėlės nugalėtos

.

Kur užsikrėtė? Nežinoma, bet kur, smėlio dėzėje, glostydama katytę, bet ką pačiupinėjus. Askaridės kiaušinėlius gali pernešti ir musė ar kitas vabzdys. Taip pat jie gali būt užstrigę vaiko tarpunagėse, o nuplovus rankas jos vistiek ten lieka.

 

Vaikas įkiša pirščiuką į burnytę ir štai dar vienas sergantis askaridozė žmogutis. Todėl nagučiai privalo būti trumpai nukarpyti. Kūdikiai gali užsikrėsti per nešvarų čiulptuką, nešvarias tėvų rankas, žaislus, indus.

 

Vyresnieji- tyrinėdami aplinką, o paaugliai ir suaugusieji dėl higienos reikalavimų nesilaikymo. Jokiu būdu negalima valgyti neplautų vaisių, daržovių, uogų. Jei mažylis nusiskynė uogytę ir deda i burnytę- tai tikrai nieko mielo ir gražaus, nes gali tykoti liga. 

 

Sudrausminkite ir paaiškinkite, kad reikia pirma nuplauti, o paskui valgyti.

Askaridės, gyvendamos vaiko žarnyne, minta tuo, ką valgo vaikas, tik jos pasisavina pačias naudingiausias ir reikalingiausias medžiagas, bei vitaminus vaikui. To pasekoje Augustės organizmas išseko, mergaitė tapo neatspari ir peršalo, bet šią nedidukę ligą įveikėm per kelias dienas ir mažiukė vėl galėjo džiaugtis sveiku gyvenimu.

 

Labai svarbu laikytis higienos reikalavimų, tvarkos!

 

Kaip iki tol, taip ir dabar laikomės švaros. Prausimasis Augustei vienas malonumas. Nežinau, ką dariau ne taip, jog dukra užsikrėtė. Kaip ir kiekviena mama žiūriu tvarką ir švarą namuose, taip pat ir pačią mergaitę. Galbūt nepatebėjau, kai lauke į burnytę įsikišo prščiuką ar ką kitą užsimanė paragaut... Galbūt...

 

Na kad ir kokia patirtis bebūtų - ji vis tiek yra naudinga. Būkite atidžios ir daug sveikatos jūsų vaikučiams!

Mama Sandra.

04. Sep 2014, 00:38

Sveikos, mano sunukas pats atnese rankosia ta kirmelia apsalau nes silpna pasidare gerai kad mama sveciuojasi tai apramino. Tikiuosi nuo sio siaubo yra vaistu kur isgydo?

13. May 2012, 21:44

sveikos,ieskojau sios temos,nes mums snd.taip nutiko,vaikas iskakojo ta "slieka" labai issigandau,taip dar nera buve,ryt pirmadienis vesiu prie daktares,kazkokiu tai vaistuku,bijau kad dar taip nepasikartotu!

18. Jan 2012, 16:45

Sveikos mamytes,mes pries kelis men atvykome i voketija gyventi,vaikiukui 1 m ir3 men, pastaruoju metu nieko beveik nevalgo galvojau maistas kitoks tad nelabai patinka,po to viduriukai tai uzkieteja tai suskysteja ir taip jau gera savaite,psgalvojau nuo oduoliu sulciu. Bet siandiena vos negavau infarkto,vaikiukas vos ne vos pakakojo,o ismatuose radau toki kaip balta siula. Nezinau ar tas dailtas kirminas ar ne,bet labai neramina. Esam voketijoje nera su kuo pasitarti,o pas daktarus ar vaistineja - nemoku kalbos... laukiu patarimo. Aciu☹

06. Nov 2010, 22:15

labas mamytės,
o gal žinote ar maitinanti mama per pienuką negali perduoti kirmėlyčių savo kūdikiui?

15. Jul 2010, 11:47

Nieko cia gedinga. Vaikai be to neuzauga. Kartais ir suaugusiems atsitinka

02. Jul 2010, 19:05

Linkiu daugiau su kirmelytem nesusidurti, tikrai nemalonu kai tavo pilvuke kirmelytes gyvena ir dar sukelia tokius nepatogumus

S@ndra S@ndra 02. Jul 2010, 16:20

fejukste, kai mano mergaite apsikrete kirmelem man ir toks pat jausmas buvo,visur vaidenosi kad pilna tu kiausineliu visokiu nesvarumu ir pan.visus namus pradejau sveist su ta maza kampinele kur indams plaut buna,nors gerai buvo ir taip kaip sutvarkydavau,bet vistiek emiausiu sio budo ir iki siol taip darau vos ne kiekviena diena,jai vyras kur islekia ant laiptu su kambarinem slepetet tada neleidziu eit i kambari kad kirmeliu kiausiniu neuznestu liepdavau eit plaut slepeciu padus,pacia mergaite bijojau iskelt is vezimelio nes atrode kad knibzdete knibzda tu blogybiu,bet apsiraminau leidziu vaikui dziaugtis vaikyste ir pati atsipalaidavau tiesiog reikia ziuret ranku svaros,nes tai nesvariu ranku liga,reikia visada plaut rankas tiek suaugusiam tiek vaikui nesidet bet ko i burna viska nuplaut ir bus ok.

02. Jul 2010, 15:53

sakyciau tai aktuali tema, nors daznai gal apie tai geda kalbeti. pas mano sese irgi vaikai ir net ji buvo uzsikretusios ir jau ne karta. kirmeliu kiausineliu prisinesa net su batais is lauko ir laiptiniu, o esu girdejusi, kad po kiekvieno braskiu sezono butina profilaktiskai pagerti siu vaistuku. vermox vadinasi, reikia gerti pagal instrukcija, per du kartus po 2 savaiciu. man po seses tu ivykiu atsirado manija, baisiai bijau kirmeliu, pastoviai geriu ir girdau seima. dabar maitinu, tai nei per nestuma nei po gimdymo dar negeriau, tai kenciu is baimes. po paskutinio karto kai jos turejo tu grazuoliu, puoliau skambinti mazosios gydytojai tartis ka mums daryti - juk daznai ten bunam, tai paaiskino, kad taip nuo apsikretusio jomis zmogaus ir net gyvuliuko negalima apsikresti, tik nuo kiausineliu, kuriuos gauname su maistu.

02. Jul 2010, 12:21

Brrr. tikrai baisu, gerai, kad išsigydėte. . .

01. Jul 2010, 10:29

o mes kaip ir pasiskiepije esam nuo ju😀

S@ndra S@ndra 01. Jul 2010, 10:16

galejo ir nuo kates, kaip tik po morciaus buvo ta kate issilakscius ir nuolat prie mergaites lysdavo, nezinia kokiu velniu buvo prisirinkus ta kate, atgint niekaip neidavo dabar pati mergaite susipykus su kate tai jau ramiau.

01. Jul 2010, 10:05

Tikrai skaudu, kaip taip mažyliui atsitinka.Čia nei vienas vaikas neapsaugotas nuo to.Juk dedą viską kas po ranka į burną.Džiugu, kad išsigydėte.O nuo katės negalėjo kaip nors?...

S@ndra S@ndra 01. Jul 2010, 09:44

na dar uzmirsau parasyti pozymius: tai butu vaiko vangumas irzlumas pablyskimas vemimas apetito stoka neramus miegas retkarciais dantu griezimas. mano dukrai tai tik blyskumas buvo, mamo mama savaite pries tai kaip tik pajuokavo, kad matyt kirmeliu turi kad tokia isblyskus, nors ji ir taip yra labai sviesios odeles😀 dar dantukais grieze maniau kad siaip sau bet issigydzius dingo ir dantu griezimas.