Nuostabi auklėtoja

Nuostabi auklėtoja

12. Sep 2019, 09:46 edita daujotiene edita daujotiene

Ašera susirado draugų, jai labai patinka mokykla. Paklausus kur patiko labiau ar darželyje ar mokykloje,  atsako - MOKYKLOJE. Kelis sykius iš eilės dukra man dėkojo, kad išrinkau puikią auklėtoją. Matyt  mano, kaip mamos, intuicija neapgavo. Auklėtoja tikrai labai puikiai sutaria su vaikais, moka juos sudrausminti, moka pradžiuginti,moka prieti prie kiekvieno ir įsigilinti į jo problemas. Taigi, klasėje kolkas sekasi puikiai. Skundų tikrai neteko girdėti. 

Rutina. Ašeros biologinis laikrodukas veikia lygiai taippat kaip mano. Ji keliasi vienu ir tuo pačiu metu be jokio žadintuvo. Einame gulti apie devintą, o keliamės lygiai septintą. Mes turime gyvą žadintuvą namuose, kuris padeda greičiau išsikeberioti iš lovos. Tai papūga, kuri taipogi puikiai žino, kada šeimyna keliasi. Tad butas pilnas klegesio jau nuo 7val. ryto. Drabužėlius susiruošiame iš vakaro. Tad rutina mūsų tikrai nevargina.

Tėveliams taipogi aktuali susisiekimo su vaiku tema. Mūsų šeima nusprendėme, jog mobiliajam telefonui dar per anksti, kadangi kyla grėsmė sudaužyti ar pamesti. Įsigijome laikroduką. Esu labai patenkinta šiuo pirkiniu. Jei tik pasidaro neramu, dukrytė man paskambina, arba aš jai. Visuomet matau, jos buvimo vietą ir pan. Viena problema, kuri buvo iškilusi, tai jog vaikai turintys išmaniuosius laikrodukus, jais naudojosi per pamokas. Mokytoja žadėjo surinkti į dėžutes ir atiduoti po pamokų. Tariausi su Ašera, jog ji pamokų metu nesinaudos. Tačiau mokytoja neleidžia naudotis ir pertraukų metu, kas man tikrai atrodo keista. Vaikas turėtų turėti teisę, pertraukos metu skambinti tėveliams, jei ji to nori. Juk tai ne žaidimai  telefone ar laikroduke. Kolkas nešiojame, na o jeigu lieps nusiimti, tada galėsiu drąsiai sakyti, jog pirkinys nepasiteisinęs, kadangi vaikas negali juo naudotis. Suprantu, jog pamokos metu negalima, bet pertraukos, laisvas vaikų laikas.

Rugsėjo mėnuo ypatingas ir tuo, kad turėjome gražą Utenos miesto šventę. Mano pirmokėlė koncertavo su savo dainavimo grupe - DECIMA. Vaikai linksminosi, pramogavo, smaguriavo, taip pailsėdami nuo mokyklos. 

Šiek tiek papasakosiu apie piniginius reikalus. Galiu drąsiai teigti, jog išleidžiant pirmokėlį į mokyklą, 100 eurų yra būtini, neskaičiuojant priemonių, bei kuprinės. Pratybos kainavo lygiai 50eurų. Mūsų mokykloje vaikai perka kopijavimo lapus, tualetinį popierių, skystą muilą, popierinius rankšluosčius. Nežinau ar visoje Lietuvoje tokia situacija, jog vaikai popieriaus negauna nemokamai ar tik pas mus Utenoje. Skamba labai žiauriai ir nesuvokiamai. Mūsų vaikai kurs tolimesnę Lietuvos ateitį, o Lietuva jiems į tualetus popieriaus neparūpina?Kažin, ar siemūnams irgi reikia patiems pirktis. Šioje vietoje esu labai nusivylusi ir pasipiktinusi. Kopijavimo popierius, hm..., labai keista, kam tada tėvai perka pratybas už 50 eurų jei dar reikia pirkti papildomai ir kopijavimo popierių...Reiks per sekantį susirinkimą šito pasiklausti auklėtojos. Taigi visoms smulkioms išlaidoms taipogi reikalingi pinigai. Nebesuskaičiuoju visko tiksliai, bet kaip jau minėjau 100 Eurų reikia...Utenos savivaldybė skirė visiems pirmokėliams po 50 eurų čekį, mokinio reikmenims. Buvome pririšti prie vienos priskirtos parduotuvės, kurioje tikrai nebuvo pigu. Tad mieliau pirkčiau maximoje ar norfoje...

Vyturiuks Vyturiuks 17. Sep 2019, 08:16

Kas dėl telefonų ir laikrodukų pritariu ir aš, net pati mokytojai siūliau surinkti ir atiduoti po pamokų. Mūsų mokykloje pratybos kainavo 39 eurus, ir tualetinių ir pan. pirkti tikrai nereikia. Čia matyt priklauso nuo mokyklos lėšų paskirstymo.

picama picama 13. Sep 2019, 08:54

Dėl telefonų ir laikrodžių, tikrai pritariu, kad jais neleidžia naudotis. Pas mus tas pats. Pertrauka ir yra bendravimui su klasiokais.
Man irgi pasipiktinimą kelią, kad nei tualetinio popieriaus, nei baltų lapų mokykla neduoda!

Kristina B. Kristina B. 12. Sep 2019, 10:14

o aš pritariu mobiliųjų renginių, įskaitant ir laikrodukų, uždraudimą mokykloje net ir per pertraukas. Vaikai dar maži, jie turi megzti draugystes, bendrauti, išeiti pabėgioti, o ne sėdėti įlindę į telefoną