Mažamečių agresija

22. Jul, 10:24 S@ndra S@ndra

Laba diena, kadangi gyvenam kaime ir pas mus nėra žaidimų aikštelės vykstame i miesto žaidimo aikstelę. Noriu kad mergaitė priprastų prie vaikų grupelės, nes jau labai greitai išeis į darželį.Dukra drąsi draugiška bet ramaus būdo ir štai ramiai sau žingsniuoja kai staiga pribėga maždaug 2-3m mergaitė ir stipriai pastumia dukra,vos spejau pagauti nes būtų veidu trenkusis i asfalto dangą. Priejus tos mergaitės senelė sudrausmino anūkę ir nuėjo. Ji davė "į kaulus" ir vyresniems vaikams, laukė gale čiuožyklos ir stipriai kumščiavo visus.Norėčiau paklausti iš kur pas tokius mažus vaikus atsiranda agresija?O gal tai visai ne agresija o kažkoks augimo etapas? Kaip man elktis tokiu atveju kai yra puolamas mano vaikas?Ar turiu teisę sudrausminti tą kitą vaiką? O gal taip gindama tik pakenksiu savo dukrai? Bet juk jei nebūčiau spejus sugaut mažės ji tikrai būtų prasiskėlusi galvytę ar nosytę, o kur kalti tokiu atveju?Suprantu kad tai neišvengiama kad vaikai skirtingi, kaip paaiškinti dukrai kad ne visi vaikai norės su ja žaisti kad bus tokių kurie ja užgaus ir ką jai pačiai tada reiktų daryti?Tikrai neliepsiu trenkt atgal. Ačiū.

06. Sep 2010, 14:30

Sveiki,mano sunui greit du metukai.Jis kai supyksta(jeigu kazko negauna)tai viska meta zemen kas pakliuva po ranka.Jeigu sese paragauja jo arbatos tai irgi supyksta ir meta puodeli.Kazka draudziant ,vos tik bandau paaiskint,kad taip negalima daryt,tai apsidaro kas yra aplink ir numeta.Jau nebezinau ka daryt tokiu atveju,kai ji uzpuola tokia agresija

05. Aug 2010, 13:50

mano panelyte mazoji yra 1.6metuku bet jau museika oi,jei nemusa tai kanda visaip jai bandom i diegti kad taip elgtis negalima bet ji to nesupranta nemanau kad cia tevu kalte matyt toks perijodas ir vaikas turi ji isaugti mums belieka tik priziureti ir kantriai aiskinti ir laukti.

29. Jul 2010, 17:34

mano dukra is tu kurios megsta kitus vaikus pamust, bet as ja visada sudrausminu ir darau taip kaip psichologe patare, mes namie ir nesimusam bet musu dukra hiper aktyvi, viena minute ji graziai zaidzia o kita jau mustis bando, tad visada jai kartoju kad mustis negalima ir jau dar jai 2 metai ir tikrai jos elgesys pasikeite

29. Jul 2010, 16:50

o as kazkaip mokinciau gintis nezinau ,aisku ginciau ir pati kaip kuri ce minejo kad nuvare nuo supyniu ir as taip daryciau ...na as jau stenksiuos kad mano vaiku niekas nestumdytu pati buvau ir esu is tokiu kuriu nepastumdysi bet kur savo vaika mokinsiu to paties aisku nemust bet kada ir panasiai bet vaikui reikia moketi apsiginti.... nes gyvenimas ne rozem klotas...

29. Jul 2010, 14:23

Mano dukrytei 1,5 m ji yra labai linksma ir aktivi,niekados nesedi vienoj vietoj. Daug laiko praleidzia su manim labai daznai mane musha. Kaip cia padaryt ,paaishkint?
nes ji rekt pradeda,kai sakai negalima...

S@ndra S@ndra 22. Jul 2010, 16:25

labai aciu😀

22. Jul 2010, 13:14

Laba diena,
Kad dėl vaikų agresijos kalti tik tėvai nesutikčiau. Visokiausių atvejų pasitaiko. Būna ramių, draugiškų vaikų, o būna super hiper aktyvių, kuriems nereikia jokių draugysčių tik išlieti savo energiją. Aišku visai kitaip mes jaučiamės kai mūsų vaiką nuskriaudžia ir to skriaudiko tėvai parodo, kad reikia atsiprašyt ar bent sudrausmina įsismarkavusią savo atžalą, o visai kitaip jaučiamės kai skriaudiko tėvai dėmesio nekreipia į savo atžalos išdaigas.
Vaikai patiria daug emocijų ir jų nesupranta, o išlieja jas taip kaip supranta. Pažiūrėkit: ar vaikas kažką baisaus pamato ar labai apsidžiaugia, o reaguoti gali taip pat- pvz rėkti. Užkluptas nusikaltimo vietoj ar susigėdęs ar nudžiugęs - šokinėti. Iš džiaugsmo ar laimės ir pykčio- muštis. Kai emocijos liejasi per kraštus tai neaišku kokiu būdu jos išsilies, dėl to tėvai turėtų pamokinti kaip vaikas turi džiaugtis, kaip pykti ir t.t. Aišku vaikai perima vaidmenis ir jei pvz. vaikas auga su vyresniuoju broliu, kuris žaislus atiminėja jėga tai nereikia tikėtis, kad toks vaikas žaidimų aikštelėje mažesnio už save piliečio gražiai paprašys žaisliuko...
Kaip elgtis ir ką daryti? Pirmiausiai tai reikia pažiūrėti kaip reaguoja jūsų vaikas, leisti, kad jis suvoktų kas ką tik įvyko. Mes dažnai patys pasimetame ir nesuprantame ką daryti tai vaikas atsidūręs tokioje situacijoje tuo labiau. Dėja, labai dažnai mes leidžiame savo vaikus užgauliot ir skriaust...
Prie berniuko ar mergaitės nuskriaudusios mažylį galima prieit ir paklaus, kodėl pastūmei šitą mergaitę?/ kodėl trenkei jai?/ juk ji tau nieko blogo nepadarė. ar tu norėtum kad tave stumdytų kiti? tau neatrodo, kad už savo negražų elgesį turėtum atsiprašyt?
tada ir skriaudikui taps labai nemalonu ir nuskriaustam vaikui parodysit kad už teisybę ir save reikia pastovėt.
Aš manau , kad nuo pat mažens reikia vaikams kimšte kimšti į galvą, kad visus guvūnus augalus ir žmones ir kitų žmonių darbus reikia gerbti, negalima skriausti, naikinti ar liūdinti. Ir niekas niekas visame pasaulyje neturi teisės liūdinti, skriausti, priekabiauti, užgaulioti tavęs, o jei kartais taip atsitiktų visada reikia pasakyti tėčiui arba mamai.

Pagarbiai
Psichologė Vika

22. Jul 2010, 10:41

ir manau jei neismokina savo vaiku elgtis draugiskai su kitais vaikais, tegul neveda ten kur yra vaiku ir gali juos nuskriausti

22. Jul 2010, 10:37

as tai manau, kad del tokios agresijos vaiku kalti tevai, gal per daug islepino arba mato vaikas kaip tevai taip elgesi ar aplinkiniai... mes ir vakar buvo zaidimu aiksteleje, bet ten 5metu mergaite tvarka dare, stumde mazesnius, elges baisiai... o mama tik subare, bet mergaite toliau daro savo. tai yra negrazu ir manau jai tevai nieko nesako ar tik pabara, gali ir vaiko kuri nuskriaude tevai pabarti ar sugedinti. as tikrai netyleciau ir neleisciau skriausti ar stumdyti mano vaiko... maniskiai 1metukas ir 8menesiukai, ji nusiteikus draugiskai, apsiginti pati tikrai nemokes, todel as ja apginu dabar. todel gink savo maziuke kiek gali, nes kazin ar atsakys kito vaiko tevai kai prasiskels galvyte ar dar kas bus, sakys maza nesupranta, kad daro blogai ...

S@ndra S@ndra 22. Jul 2010, 10:24

Laba diena, kadangi gyvenam kaime ir pas mus nėra žaidimų aikštelės vykstame i miesto žaidimo aikstelę. Noriu kad mergaitė priprastų prie vaikų grupelės, nes jau labai greitai išeis į darželį.Dukra drąsi draugiška bet ramaus būdo ir štai ramiai sau žingsniuoja kai staiga pribėga maždaug 2-3m mergaitė ir stipriai pastumia dukra,vos spejau pagauti nes būtų veidu trenkusis i asfalto dangą. Priejus tos mergaitės senelė sudrausmino anūkę ir nuėjo. Ji davė "į kaulus" ir vyresniems vaikams, laukė gale čiuožyklos ir stipriai kumščiavo visus.Norėčiau paklausti iš kur pas tokius mažus vaikus atsiranda agresija?O gal tai visai ne agresija o kažkoks augimo etapas? Kaip man elktis tokiu atveju kai yra puolamas mano vaikas?Ar turiu teisę sudrausminti tą kitą vaiką? O gal taip gindama tik pakenksiu savo dukrai? Bet juk jei nebūčiau spejus sugaut mažės ji tikrai būtų prasiskėlusi galvytę ar nosytę, o kur kalti tokiu atveju?Suprantu kad tai neišvengiama kad vaikai skirtingi, kaip paaiškinti dukrai kad ne visi vaikai norės su ja žaisti kad bus tokių kurie ja užgaus ir ką jai pačiai tada reiktų daryti?Tikrai neliepsiu trenkt atgal. Ačiū.